ČOLINA: Čapljinci su doma sigurno svima tvrd orah

18 Stu 2023

Ljubuški Izviđač ide u Čapljinu kao veliki favorit protiv domaćeg istoimenog tima u utakmici 8. kola Premijer lige na rasporedu u subotu od 17.30 sati.

Nedaćama teškog rasporeda Izviđača, i preopterećenih igrača, se pridružila i nezgoda iz dvoboja sa Chamberyjom gdje je klub ostao bez pomoći Mihaela Bebeka kojem je pukla metatarzalna kost i slijedi mu duža stanka.

- Ostali smo bez Mihaela Bebeka tako da ćemo imati skraćenu rotaciju u Čapljini, ali bez obzira na to momci su motivirani da nastavimo dobre igre u Premijer ligi i dolazimo maksimalno motivirani da pobijedimo, poručio je trener Toni Čolina.

Čapljinci su svakako također motivirani za utakmicu s aktualnim prvakom Bosne i Hercegovine, a izražena borbenost ekipe nije izostala ni u jednoj utakmici dosad. Dok imaju energije za to.

- Odigrali su odlično poluvrijeme s Krivajom, golman Mario Sesar, kojeg su doveli nedavno, im je donio dosta. To su momci koji igraju za svoj grad maksimalno, možda im malo treba premijerligaškog iskustva, ali doma su sigurno tvrd orah i probat će sve napraviti da budu konkurentni u toj utakmici, kaže Čolina.

U Čapljini svoju minutažu kao posuđeni igrači Izviđača skupljaju Fran Majić i Filip Bebek, dok je iz Ljubuškog i Fran Pavlović.

- To je jako korisno za njih. Ne mogu dobiti priliku kod nas, a sigurno mogu biti konkurentni u drugim ekipama. Bebek to koristi odlično, Majić također. Pavlović je također igrač iz Izviđača, svi igraju dosta minuta za Čapljinu, tako da je to pozitivno za obje ekipe, kaže Čolina.

Izviđač je u kratkom periodu između 8. i 14. studenog odigrao tri teške utakmice (Leotar, Gračanica, Chambery), u subotu im slijedi susret sa Čapljinom, a za oporavak ekipe potom svakako neće poslužiti ni to što im u nedjelju u jutro slijedi dug put autobusom u Chambery (preko 1.300km) gdje u utorak igraju s domaćinom meč 4. kola Europske lige.

Domaćini odlučni pružiti jak otpor

Čapljina je sve dosadašnje protivnike na svom terenu natjerala da pruže maksimum kako bi osvojili bodove.

- Možemo pružiti otpor, posebno na domaćem terenu. Znamo svi o kakvoj se ekipi radi, ali mislim da ih možemo iznenaditi u Čapljini jer nam dolaze u veoma nezgodnom trenutku za njih, rekao je o ovoj utakmici Ljubušak u redovima Čapljine, Fran Pavlović.

Čapljina je u prethodnoj domaćoj utakmici imala na početku drugog poluvremena velikih sedam razlike, ali je ipak na kraju uvjerljivo izgubila od Krivaje (28:23). Er.B.