ESTONIJA - BIH 24:21: Slabo prvo i još gore drugo poluvrijeme Zmajeva protiv oslabljenog domaćina

06 Sij 2021

Slabo prvo poluvrijeme i još gore drugo odigrala je rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u Polvi i izgubila utakmicu kvalifikacija za Europsko prvenstvo protiv Estonije (24:21) koja je igrala bez osam igrača, među kojima dvojicom svojih najboljih.

Prvi dio su izabranici Bilala Šumana u ne tako briljantnoj igri dobili sa 14:11, da bi u drugom dodatno digli ručnu pa su sredinom nastavka Estonci po prvi puta poveli sa 19:18. Do kraja su domaćini bili bolja ekipa i ostvarili zasluženu pobjedu od 24:21.

Najefikasniji u redovima BiH bio je Alen Ovčina sa 6 pogodaka, dok su Nikola Prce i Marko Panić zabili po 3 gola. Za Estoniju su Kaspar Lees i Karl Toom postigli po 8 golova.

Ove dvije reprezentacije će se sastati u nedjelju. Bosna i Hercegovina će Estoniju dočekati u Bugojnu.