SESAR: Ne možemo nikako opravdati slabo drugo poluvrijeme

13 Stu 2023

Teško je rukometaše Čapljine koštao energetski pad u drugom poluvremenu utakmice protiv zavidovićke Krivaja koja je na kraju utakmice 7. kola Premijer lige slavila sa 28:23.

Čapljinci su imali odličan prvi dio meča koji su dobili 14:8. U dva navrata su imali 7 pogodaka razlike, u 30. minuti 14:7, a u 34. minuti 16:9. Potom slijedi serija Krivaje od 5:0 nakon čega su već u 40. minuti gosti ponovno bili u igri. Prvo vodstvo na utakmici (osim početnih 1:0) su ostvarili golom Amara Amitovića u 51. minuti kad je pogodio za 20:19 Krivaje. Do kraja su gosti prelomili meč i napravili konačnih plus 5. Drugo poluvrijeme je Krivaja dobila sa 20:9. Predvodio ih je Amitović sa 10 golova, dok je Sedžad Abdurahmanović zabio 8. Berzad Demirović je imao 17 obrana. Za Čapljinu je Lovro Krešić zabio 5 golova, Smiljan Kolovrat 4, a Mario Sesar zaustavio 16 lopti.

- Imali smo na poluvremenu šest razlike i dogovorili smo se u svlačionici igrati obranu kako smo igrali prvo poluvrijeme, ali treba priznati ipak da je ekipa Krivaje u ovom trenutku dosta kvalitetnija ekipa. Mi smo sve pokušali, ne može se nijednom igraču kazati da nije dao svoj maksimum u ovom trenutku. Možda je rezultat na kraju visok, ali je zasluženo. Ostaje žal bar za bodom, ali jednostavno kad netko stigne za 30 minuta ovu razliku, ne treba drugo, nego čestitati mu, rekao je vratar Čapljine Mario Sesar, a zatim dodao:

- Fali rotacije, nismo se dobro snašli na obranu 5-1 koju je moj prijatelj i trener Krivaje Ivan Divković uveo u drugom poluvremenu. Jednostavno nismo se prilagodili, imali smo dosta grešaka i izgubljenih lopti, to je presudilo. Ne može se naći način da se opravda naše slabo drugo poluvrijeme, svima nam je žao što nismo upisali pobjedu.

Mario Sesar

Sesar kaže da Čapljini nedostaju dva - tri igrača na vanjskim pozicijama kako bi sačuvali razinu igre u drugom poluvremenu. U sljedećem kolu im dolazi Izviđač.

- Dolazi nam gigant bh. rukometa, igraju Europu u utorak, pa se nadamo da će se malo više umoriti i da neće imati svježine kao obično protiv nas. Do kraja prvenstva će biti veoma teško, ali čuda se dešavaju, zaključio je Mario Sesar.

Previšić: Pokazala se naša bolja pripremljenost

U redovima Krivaje nastupa i jedan Čapljinac, Slavko Previšić, koji je postigao dva gola.

- Dobra utakmica u kojoj smo loše krenuli u početku, ali se pokazala naša spremnost po pitanju kondicije i izdržljivosti, tako da smo prelomili pri samom kraju. Čestitke i Čapljini koja se odlično borila, kazao je Previšić koji je iz Čapljine otišao prije tri godine, da bi nastupao za Iskru Bugojno i Krivaju Zavidovići.

- S obzirom da Čapljina ima nekoliko ozlijeđenih igrača i nisu bili sto posto u utakmici, mislim da mogu dosta napraviti, odnosno opstati u Premijer ligi ove sezone. Er.B.