SP EGIPAT: Japan remijem iznenadio Hrvatsku

15 Sij 2021

U posljednjim sekundama utakmice je Hrvatska preko sedmerca Ivana Čupića uspjela izjednačiti na 29:29 i izboriti remi protiv Japana u svojoj prvoj utakmici SP-a u Egiptu.

Japan je potpuno nadigrao Hrvatsku u prvom dijelu i zabio čak 17 golova u 30 minuta. imali su najveće vodstvo pri 16:9.

Hrvatska se mučila čitav meč. Petnaest minuta prije kraja Hrvatska je stigla na gol zaostatka (21:22), da bi u 48. minuti izjednačila (23:23). U minutama koje su slijedile Hrvatska je imala čak četiri napada za vodstvo, no niti jedan nije realizirala. Tatsuki Yoshino je zabio za 29:28, a Hrvatskoj je ostalo 24 sekundi za remi. Ivan Ćupić je zabio sedmerac za 29:29.

Najefikasniji u hrvatskim redovima bili su Marino Marić sa 7, te Domagoj Duvnjak i Luka Cinddić sa po 4 gola, dok su Japan predvodili Yuto Agarie s 5 i Hiroki Motoki sa 4 gola.