SUTON: Nadam se da je došlo vrijeme za pobjedu

02 Pro 2023

Rukometaši Čapljine su i dalje jedina ekipa bez pobjede u Premijer ligi te na skoru 0-8.

Čapljinci su tijekom natjecanja popravili svoju igru, ali nedovoljno da bi negdje izvukli i bodove. Najbliže su tome bili u domaćoj utakmici protiv Krivaje iz Zavidovića kad su na početku drugog poluvremena imali plus 7 pa na kraju ipak izgubili sa 28:23.

Prethodnog vikenda su u Goraždu također bili u egalu nekih 45 minuta, ali su pali uz konačnih 26:21.

- Stalno isto nam se ponavlja, većinom je to slab trening i premijerligaško neiskustvo, kaže trener Dragan Suton koji o amaterskom pristupu radu na ovoj razini dodaje:

- Imamo dosta igrača koji imaju poslove, dok druga polovina ide u školu. Teško ih je sklopiti sve na treningu. U tome onda ima dosta i povreda. Više ih čuvamo za utakmice, a onda dođe na naplatu zadnjih 15 minuta.

Već neko vrijeme zbog ozljede ekipi na vanjskim pozicijama nedostaje Martin Butigan.

- Butigan je trenirao s nama cijeli prošli tjedan, potom dan prije utakmice s Goraždem osjetio bol i javio da ne može ići. On nam najviše nedostaje jer je to šut iz vana. Ovako se mučimo, ulazimo u prekršaje i trošimo sami sebe.

Unatoč tome sve konkurentniji nastupi im pružaju određenu nadu.

- Malo smo digli atmosferu, mislim da je bolja nego dosad. Fali nam jedna pobjeda da se potpuno dignemo. Čekamo je dugo i nadam se da ćemo je dočekati. Kad pobijedimo jednu utakmicu mislim da ćemo ići uzlaznom putanjom, smatra Suton.

Kao svoju šansu Čapljinci svakako vide domaći dvoboj s dobojskom Slogom u subotu od 19 sati.

- Sloga je uvijek dobra, imaju premijerligaško iskustvo, ekipa su koja je stalno tu negdje. Međutim nije do njih, već do nas, odnosno koliko ćemo moći izdržati. Ja se nadam da je došlo vrijeme da jednu utakmicu prevaziđemo sami sebe i dobijemo, zaključio je Dragan Suton.

Nedostaje iskusan bek

Jasno je da Čapljincima za bolji rezultat treba kvalitetniji trening ili širi roster. Ili oboje. Međutim mogućnosti su na drugoj strani ove priče…

- Nama svakako treba pojačanje s obzirom na situaciju i mali krug igrača koji mogu igrati. Tražimo, ali teško je naći što nama treba, a to je iskusan bek šuter koji je igrao Premijer ligu, ima kontinuitet i zna kako se ponašati u svakoj situaciji. Ipak tražit ćemo i borit se do kraja pa ćemo vidjeti, izjavio je Suton. Er.B.