Image default
DNEVNI KOŠARKA

JONES: Mentalitet naše ekipe je pobjednički

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je u četvrtfinalu Europskog prvenstva nažalost morala igrati bez ozlijeđene Marice Gajić i izgubila od Francuske sa 80:67.

Djevojke se međutim zbog toga nijednog trenutka nisu predale, pružile su odličan otpor prvom favoritu turnira u tri četvrtine susreta.

Pokazale su to izabranice Gorana Loje posebno sredinom treće dionice kad su stigle na minus 5 (51:46).

Rekord Jones

U skraćenom rosteru dodatni teret je ponijela Jonquel Jones ostvarivši peti double – double u pet utakmica (29 poena i 24 skoka), uz rekord Eurobasketa po broju skokova na jednom meču (24).

 – Obično nisam netko tko puno priča o statistici, ali sad moram reći da je zaista nevjerojatno postići nešto što će ostati u povijesti Eurobasketa. Veoma sam uzbuđena i sretna što sam to imala priliku učiniti na ovom EP, kazala je Jones.

Djevojke su u konačnici pružile odličan otpor, ali je za nešto više nažalost nedostajao učinak Gajić. Ipak radi se o ogromnom uspjehu kakav nitko nije očekivao pred start prvenstva.

Tu nije kraj jer borba za plasman i utakmica protiv Švedske (subota, 12 sati) nije samo za raspodjelu pozicija, već ima dodatni značaj jer pobjeda znači plasman na kvalifikacijski turnir za Svjetsko prvenstvu u Sydneyu (Australija) 2022. godine.

Upitna Gajić

Jučer je naša reprezentacija preselila u Valenciju gdje se igra ova utakmica, danas ima još jedan dan za rekuperaciju i pripremu prije sutrašnjeg dvoboja. U našem taboru se nadaju da će biti spremna Marica Gajić koja je nažalost opet povrijedila list lijeve noge koji ju je zimus razdvojio od terena na pola godine.

 – Očekujem trijumf, naravno. Pobijedile smo u toliko utakmica, bile bismo razočarane kad bismo tek tako odšetale s Eurobasketa, a da nismo uspjele odškrinuti vrata SP. Švedska će se sigurno žestoko boriti, ali to je utakmica u kojoj možemo pobijediti. Takav je mentalitet naše ekipe, pobjednički, poručila je Jonquel Jones.

Šveđanke na skoru 2-3

Prvi dio takmičenja Šveđanke su igrale u okviru grupe A i upisale jednu pobjedu protiv Slovačke (74:57), dok su poražene od Španije (76:55) te Bjelorusije (78:54). U kvalifikacijama za četvrtfinale su savladale Italiju (64:46), da bi u četvrtfinalu opet izgubile od Bjeloruskinja sa 58:46.

Crespi: Nećemo ništa mijenjati

Švedsku s klupe vodi talijanski stručnjak Marco Crespi koji nije zabrinut zbog malog broja poena koji postiže njegova selekcija.

 – Mislim da ne trebamo mijenjati ništa u igri bez obzira na mali broj poena, jednostavno to je roster sa kojim mi raspolažemo i igra kakvu možemo forsirati. Vjerujem da ćemo protiv BiH imati bolji procent šuta, izjavio je Crespi.

Put do SP-a

Zmajice i dalje imaju puno posla na ovom turniru koji mogu učiniti još uspješnijim, iako su već ostvarile povijesni rezultat. U subotu (12 sati) protiv reprezentacije Švedske imaju jako bitan meč zbog borbe za plasman na kvalifikacijski turnir za Svjetsko prvenstvo u Sydneyu (Australija) 2022. godine. Najboljih 6 reprezentacija sa Eurobasketa ide na kvalifikacijski turnir. Na ovom kvalifikacijskom turniru će 16 ekipa biti podijeljeno u 4 grupe, a po tri najbolje, ili ukupno njih 12, će se naći na SP-u.

Piše: Ersan Bijedić

[email protected]