Dnevni.ba - PRELOADER

Porast blokiranih računa poslovnih subjekata u BiH

1 h 1 min


Porast blokiranih računa poslovnih subjekata u BiH
Blokirani računi

U Bosni i Hercegovini je u studenom zabilježen porast blokiranih računa poslovnih subjekata, koji je dosegao brojku od 108.106, što je 163 više nego krajem listopada, objavila je Centralna banka BiH.

Tijekom studenog, 59.058 tvrtki imalo je barem jedan blokirani račun, što je povećanje od 40 u odnosu na prethodni mjesec. U izvještaju o blokiranim računima, objavljenom u Registru transakcijskih računa Banke, spominju se različiti sektori kao uzrok ovog trenda, uključujući sportske i zdravstvene organizacije, općine, privredna društva, zadruge, agencije, udruge te subjekte koji se bave uslužnim djelatnostima.

Za usporedbu, krajem listopada bilo je blokirano 107.943 računa poslovnih subjekata, a 59.018 tvrtki imalo je barem jedan blokirani račun.

Prvi izvještaj Centralne banke, objavljen u studenom 2012. godine, bilježio je 58.038 blokiranih računa, dok je 35.694 tvrtke imalo barem jedan blokirani račun, piše Financa.

Biznis


NIS crpi posljednje litre – ukoliko ne bude promjene danas se gasi poslovanje

Naftna industrija Srbije (NIS) još uvijek čeka odluku State Departmenta i OFAK-a. Rafinerija će d...

5 min

ELON MUSK

Musk: Trumpove carine iskrivljuju tržišta, slobodna trgovina je bolja

Izvršni  direktor Tesle Elon Musk izjavio je da su Sjedinjene Američke Države imale velike koris...

2 h 24 min

AUTOR: JOHN GINKEL, OTPRAVNIK POSLOVA U VELEPOSLANSTVU SAD U BIH

Ginkel: Bosna i Hercegovina na energetskoj prekretnici: Vrijeme je za izgradnju Južne interkonekcije

Dok se svijet kreće geopolitičkim pejzažom koji se izuzetno brzo mijenja, Bosna i Hercegovina nal...

01 Pro 2025