Štimac je istakao da je ovaj uspjeh rezultat zajedničkog rada cijelog kluba.
Štimac: Drago mi je zbog ovih momaka
Trener HŠK Zrinjski, Igor Štimac, nije krio zadovoljstvo nakon osvajanja Superkupa Bosne i Hercegovine protiv Sarajeva. Mostarci su slavili nakon izvođenja jedanaesteraca i tako stigli do novog trofeja.
-Presretan sam, prvenstveno zbog navijača, igrača - njihovih obitelji i kluba. Ja sam najmanje bitan u cijeloj ovoj priči. Sarajevo je izvrsna momčad, imaju pojedince jako dobre. Ovo je jedna od onih utakmica kada se gleda isključivo rezultat. Nije ovo utakmica za umirati u ljepoti igre i bilo čemu drugom, kazao je Štimac.
Štimac je već okrenut narednim izazovima u WWin ligi BiH.
-Nastavit ćemo se boriti za svaki bod. Trebamo doći do ove pauze iza Rudara kojeg imamo ovdje u nedjelju. Konsolidirati se, napuniti se energijom i malo promijeniti nekoliko stvari u igri, kazao je strateg Zrinjskog.
Na kraju je pohvalio i suđenje:
-Pohvale sucima i sudačkoj organizaciji. Ovako se sudi nogometna utakmica, kazao je.
Zrinjski je ovim trijumfom još jednom potvrdio pobjednički mentalitet, a Štimac jasno poručuje – fokus ostaje na nastavku borbe za trofeje.