DNEVNI Politika

JASNA PORUKA Nakon Stoltenberga Cvijanović otišla u rusko veleposlanstvo

SARAJEVO, (FENA) – Članica Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željka Cvijanović razgovarala je danas u Istočnom Sarajevu s ambasadorom Ruske Federacije Igorom Kalabuhovom o trenutnoj političkoj i ekonomskoj situaciji u Bosni i Hercegovini.

Cvijanović je upoznala sagovornika o stavovima i poziciji institucija Republike Srpske u pogledu aktuelnih tema, istakavši da o svim procesima u BiH treba da odlučuju demokratski izabrani predstavnici naroda, bez intervencionizma stranih aktera, saopćeno je iz Predsjedništva BiH.

Na sastanku je ukazano na važnost principijelnog poštovanja Daytonskog mirovnog sporazuma, kao i ustavne pozicije dva entiteta i tri konstitutivna naroda.

Razgovarano je i o daljem jačanju odnosa sa Ruskom Federacijom u svim oblastima koje su od zajedničkog interesa.

VEZANO

Ruski ambasador: Otkud znate da nemamo planove protiv Hrvatske?

urednik

Dodik ‘čuva’ Kalabuhova

urednik