Iscrpljeni Skauti u Živinicama jure povoljniju poziciju za proljetni start

22 Pro 2023

Iako je zavidovićka Krivaja u prvom dijelu rukometne Premijer lige igrala odlično i uvrstila se u sami vrh ljestvice, remi sa Izviđačem u Ljubuškom proteklog utorka je bio veliko iznenađenje.

Ujedno i kiks domaće ekipe koja očito sad kao posljedicu europskih nastupa ima i gubitak bodova u domaćem prvenstvu. Ne samo da su Ljubušaci tijekom jeseni zbog povreda ostali bez nekoliko vrlo bitnih igrača (Milan Vukšić, Mihael Bebek), nego je u rasporedu od 10 teških utakmica u mjesec dana, ostatak ekipe jako potrošen.

Ipak i u takvom stanju su očekivali da će uspjeti zaključiti posljednju domaću utakmicu u ovoj godini na svom terenu sa pobjedom.

- Na našu žalost ne možemo biti zadovoljni krajnjim ishodom utakmice sa Krivajom u utorak. Puno tehničkih grešaka u napadu i loša obrana u prvom poluvremenu su nas doveli do velikog zaostatka. U drugom poluvremenu je to izgledalo puno bolje, ali nije bilo dovoljno za pobjedu, rekao je Luka Bubalo.

Skauti su i dalje imali vrlo uspješan prvi dio jer su uz Gračanicu jedina ekipa koja je samo jednom poražena dosad, iako su imali raspored sa najviše utakmica. U ovom trenutku su i dalje jako konkurentni u nastojanju da obrane titulu prvaka Bosne i Hercegovine, a kako će biti poslije utakmice s Konjuhom, saznat ćemo nakon večerašnjeg (18 sati) okršaja u Živinicama. Otežavajuće okolnosti pred ovaj treći meč u sedam dana su da je upitan Diano Ćeško koji nije igrao ni protiv Krivaje te Aldin Sakić koji je izvrnuo zglob u susretu sa Zavidovićanima.

- Nadam se dobroj partiji svoje ekipe te da ćemo pobjedom zaključiti ovu polusezonu, rekao je Luka Bubalo.

U Maglaju odlučio sedmerac

Prva utakmica 13. kola je odigrana u srijedu večer kad je Maglaj u svojoj dvorani savladao Čapljinu sa 37:36, a odluka je pala sa dosuđenim sedmercem po isteku vremenu koji je realizirao Edo Mehinagić. Maglaj je četiri minute prije kraja vodio sa 36:32, ali su se gosti vratili serijom od 4:0. Spomenuti Mehinagić je postigao 14 golova, a Amar Kendić dodao 7 za domaće, dok su u gostujućim redovima najefikasniji bili Goran Lasta sa 11 pogodaka te Smiljan Kolovrat sa 8. Er.B.