Dnevni.ba - PRELOADER

20. Izbor najboljeg sportaša BiH: Održana konstituirajuća sjednica žirija

02 Stu 2020


20. Izbor najboljeg sportaša BiH: Održana konstituirajuća sjednica  žirija

Konstituirajućom sjednicom, zbog pogoršane epidemiološke situacije održanom online, obznanjen je početak rada ovogodišnjeg žirija jubilarnog 20. Izbora najboljeg sportaša Bosne i Hercegovine u tradicionalnoj organizaciji Nezavisnih novina i Radio televizije BiH.

Žirijem ove godine predsjedava proslavljeno ime bh., ex-jugoslovenske, europske i svjetske košarke Slađana Golić. Iako su organizatori i članovi žirija primorani raditi u specifičnim uvjetima, već sa prve sjednice poslana je jednoglasna i snažna poruka da ni ove godine neće biti odstupanja u profesionalnom i odgovornom pristupu u načinu izbora najboljih pojedinaca i sportskih kolektiva u našoj zemlji.

- Svi vrlo dobro znamo sa kakvim se okolnostima susrećemo na globalnom nivou. Posao u žiriju nam je zbog toga ove godine otežan, ali to nas ne amnestira da izaberemo isključivo one najbolje i najzaslužnije. Prepoznat ćemo kvalitetu. Naši sportaši su u godini na izmaku ostali uskraćeni za neka velika natjecanja, ali su ipak vrhunski rezultati postizani i naša je obaveza da ih kao članovi žirija najrelavantnijeg izbora ovakve vrste u BiH nagradimo. Velika je čast sudjelovati u jednom ovako značajnom projektu, poručila je predsjednica žirija, Golić.

U radu žirija su kao i ranijih godina uključeni predstavnici medija u BiH, članovi Predsjedništva Olimpijskog odbora BiH te predstavnik Ministarstva civilnih poslova BiH.

- Olimpijski odbor BiH je i ove godine ponosni partner ove značajne manifestacije za bh. sport. Ne sumnjamo da ćemo i u ovim izmijenjenim uvjetima odraditi dobar posao, poručio je Marijan Kvesić, potpredsjednik Odbora.

Nagrade će biti dodijeljene u 12 kategorija: najbolji sportaš, najbolja sportašica, najbolja ekipa, najbolji trener, nagrada publike, najperspektivniji sportaš, najperspektivnija sportašica, nagrada za fair – play, nagrada za razvoj sporta u BiH, životno djelo, najbolji sportaš u sportu za invalide i najbolja ekipa u sportu za invalide.

Proglašenje najboljih bit će obavljeno na programu BHT 1, 14. prosinca s početkom u 20 sati. Sve sjednice žirija biće održane online. Druga sjednica na kojoj će biti usvojene šire liste nominiranih u svim konkurencijama zakazana je za 9. studenoga.

OSTALI SPORTOVI


“VIVIA RUN&MORE WEEKEND"

PROLJEĆE JE, SVI PUTEVI VODE U BANJALUKU: 8. “Vivia Run&More Weekend" / Banjaluka, 24-25. maj

Majski vjetrovi nose nove boje po starim slikama, iznova i iznova obnavljajući stalnu postavku u ...

18 Tra 2025

FORMULA 1

Zbog njega je Bahrein bio najznačajniji F1 vikend za BiH ikad!

Piše: Slaven Nikšićdesk@dnevni-list.ba Sjetit ćete se vjerojatno pojedinih trkača iz regije na s...

16 Tra 2025

Stonoteniseri Mostara nakon naslova prvaka osvojili i Kup BiH

ILIJAŠ – Stonoteniseri Mostara osvojili su Kup Bosne i Hercegovine za sezonu 2024/20...

13 Tra 2025