Dnevni.ba - PRELOADER

3 potresa tijekom noći u Hrvatskoj: 3.6 po Richteru na jugu, slabiji u Gorskom kotaru

23 Svi 2025


3 potresa tijekom noći u Hrvatskoj: 3.6 po Richteru na jugu, slabiji u Gorskom kotaru
Zemljotres

Hrvatsku su u noći s četvrtka na petak zatresla tri potresa - najjači na krajnjem jugu, a dva slabija u Gorskom kotaru, u blizini Vrbovskog i granice sa Slovenijom. Niti jedan od njih nije prouzročio štetu, no podrhtavanje tla probudilo je dio građana, piše index.

Potres kod Konavala magnitude 3.6
Najjači potres zabilježen je u 00:52 sati, s magnitudom 3.6 po Richteru. Epicentar se nalazio kod mjesta Ljuta u Konavlima, na samom jugu Hrvatske, na dubini od samo 1 kilometra.

Osjetio se u Dubrovniku, Cavtatu, Konavlima, dijelovima Crne Gore (Igalo, Sutorina) i istočne Hercegovine.

Građani su dojmove počeli javljati već dvije minute nakon potresa:

"Kratko, ali jako." - Ljuta

"Konavle - dobro zatreslo." - Ljuta

"Zatutnjilo jako i protreslo jako." - Gruda

"Par sekundi, ali se dobro zatreslo." - Čilipi

"Nedaj Bože ponovo." - Zastolje

"Lagani pokret, zidovi su ispuštali zvuk." - Igalo

Potres nije izazvao materijalnu štetu, ali zbog plitke dubine i blizine naseljenim mjestima bio je intenzivno osjetan.

Potres kod Vrbovskog magnitude 1.5

Drugi potres zabilježen je u 01:09 sati, s magnitudom 1.5, epicentrom 6 km jugozapadno od Vrbovskog, na dubini od 8 km.

S obzirom na nisku magnitudu, potres je bio slab i kratkotrajan, no zabilježili su ga seizmografi EMSC-a. Osjetio se blago u Gorskom kotaru i riječkom zaleđu, bez posljedica.

Potres kod slovenske granice magnitude 1.6

Treći noćni potres dogodio se u 02:30 sati, s magnitudom 1.6. Epicentar mu je bio 46 km istočno od Rijeke, u blizini granice sa Slovenijom, 22 km jugoistočno od Kočevja, na dubini od 0 kilometara.

Zbog plitkog epicentra i ovaj je potres mogao biti osjetan u užem području, no građani nisu prijavili da su ga osjetili.

Crna kronika


Hitna pomoć DZ Stari Grad Mostar objavila detalje prijema preminule bebe iz Konjica

MOSTAR - Hitna pomoć Doma zdravlja "Stari Grad" Mostar oglasila se priopćenjem za javnost povodom...

43 min

Muškarac (65) iz BiH masturbirao na plaži u Dubrovniku, dobio 15 dana zatvora

Policija u Dubrovniku uhitila je i prekršajno procesuirala 65-godišnjeg državljanin...

1 h 58 min

Najžešćem Dodikovom kritičaru opet zapalili automobil

Oporbenom političaru iz BiH Nebojši Vukanoviću koji slovi za najžešćeg kritičara Mi...

3 h 6 min