Dnevni.ba - PRELOADER

BiH zadesila recesija dublja nego se ranije predviđalo

06 Sij 2021


BiH zadesila recesija dublja nego se ranije predviđalo

Svjetska banka u Bosni i Hercegovini objavila je svoja nova previđanja vezana za kretanje ekonomije a sve u svjetlu pandemijekoronavirusa.

- Naše najnovije procjene i prognoze pokazuju da će BiH zadesiti recesija dublja nego se ranije predviđalo. U narednoj godini zemlja bi se trebala oporaviti od pandemijske krize te tek 2022. vratiti na nivo iz prethodnih godina, stoji na službenoj Facebook stranici Svjetske banke u BiH.

Prema tome, i iz ove međunarodne institucije jasno upozoravaju kako nam slijedi poprilično dugo razdoblje oporavka s obzirom kako je 2020. ekonomski bila katastrofalna, tekuća godina će biti vrlo teška i izazovna a ako sve bude prema optimističnim prognozama tek ćemo 2022. dosegnuti brojke koje smo imali krajem 2019.

Ukoliko pak znamo da je državna vlast prespavala i zdravstvenu i ekonomsku krizu a da su mjere entitetskih i nižih razina vlasti ipak nedovoljne za potpuni oporavak kao i činjenicu da bez zaduživanja neće biti novca niti za osnovne stvari jasno je zbog čega nas čeka vrlo izazovno razdoblje. Ali bh. političari niti u ovom vremenu ne žele niti čuti za reforme ali bez imamo ustručavanja su podigli razinu proračuna za plaće i naknade, skidali novac s pomoći gospodarstvu te ga usmjerili za nabavke automobila, uređivanje njihovih ureda, namještaj i tepihe pa čak i umjetnička djela. D. Bradvica

BIH


MALO KOME JE U BH. POLITIČKOM ŽIVOTU UOPĆE STALO DA SE I MILIMETRA PRIBLIŽIMO EU

Bh. vlasti jedva dočekale novi zastoj na europskom putu

Piše: Dragan Bradvica dragan@dnevni-list.ba Put Bosne i Hercegovine ka Europskoj uniji...

1 h 22 min

Koliko ljudi u BiH treba usuglasiti Plan reformi?

Bosna i Hercegovina ostala je bez prvih 108,5 milijuna eura iz Plana rasta Europske unije za Zapa...

20 Srp 2025

Prosjačenje i džeparenje: Stari problemi i 'izlizani' izgovori

Tisuće malodobnih danas na ulicama gradova u Bosni i Hercegovini od prolaznika “traže marku...

20 Srp 2025