Dnevni.ba - PRELOADER

Bijeljina je danas najtopliji grad u BiH, izmjereno čak 40 stepeni celzija

12 Srp 2024


Bijeljina je danas najtopliji grad u BiH, izmjereno čak 40 stepeni celzija
Vrućina

Trend visokih temperatura zraka u Bosni i Hercegovini se nastavlja i u narednim danima, a danas je najviša temperatura iznosila 40 stepeni celzija i izmjerena je u Bijeljini.

Riječ je o podacima koje su predstavili meteorolozi amateri putem Facebook stranice Bosnia Storm Chasers.

Prema karti koju su objavili, u Prnjavoru je izmjereno 39 stepeni celzija, u Laktašima 38, a u Banjoj Luci i Tešnju 37.

U Sarajevu je izmjereno 30 stepeni celzija, dok je temperatura zraka u Mostaru iznosila, začuđujuće niskih, 32 stepena celzija, prenosi Klix.

Međutim, prema podacima Federanog hidrometeorološkog zavoda (FHMZ) u Mostaru je danas izmjeren 41 stepen, dok au u Sarajevu izmjerna 34 stepena celzija.

Nešto ugodnije temperature su zabilježene u Foči i Sokocu, gdje je izmjereno 25 stepeni celzija i Goraždu, gdje je temperatura iznosila 27 stepeni celzija.

S obzirom na visoke temperature ljekari savjetuju građanima da ne izlaze vani u periodu od 11:00 do 17:00 sati.
 
Građanima se također savjetuje da uz sebe uvijek imaju flašicu vode te da nose odjeću laganog materijala i svijetlih boja, kao i zaštitu za glavu poput šešira.

BIH


Grlić Radman: Institucije BiH moraju procesuirati zločine nad Hrvatima u Bugojnu

Ministar vanjskih i europskih poslova Gordan Grlić Radman poručio je u nedjelju iz Bugojna kako j...

7 h 51 min

DOK VLASTI UŽIVAJU I MEĐUSOBNO DIJELE STOTINE MILIJUNA MARAKA, ŽITELJI SKAPAVAJU

Cijene hrane 'skočile' za gotovo 11 posto

Piše: Dragan Bradvica dragan@dnevni-list.ba Dok se u Bosni i Hercegovini vlasti međusobn...

10 h 40 min

Bruxelles: Nema pritiska, ali ima rokova i posljedica. Jer vrijeme ističe

Pravila su poznata od samog početka - novac iz EU fondova ide onima koji sprovedu reforme, a ne o...

10 h 43 min