Bogdanović i Jazzeri pronašli pravi ritam

09 Sij 2021

Iako imaju promjenjivu formu na ulasku u sezonu, Bojan Bogdanović i njegov Utah Jazz pronašli su pravi ritam te su na gostovanju kod Milwaukee Bucksa odradili za franšizu povijesnu šutersku večer u 131:118 pobjedi.

Jazz je vodio kroz gotovo cijeli susret te je postepeno dizao svoju prednost, a neke obrambene probleme sakrila je fantastična trica. Jazz je pogodio 25 šuteva za tri što je rekord franšize, a još je impresivnija širina strijelaca.

Čak pet igrača je zabilo četiri ili više trica, a među njima je i Bogdanović koji je pucao 4/10 za tri, a 7/16 ukupno za 20 poena te pet skokova za 30 i pol minuta. Četiri trice je pogodio i Donovan Mitchell u 32 poena, dok je s klupe 26 uz pet trica donio Jordan Clakrson. Giannis je kod Bucksa s 35 poena bio nedovoljan, 31 uz 10 skokova je dodao Khris Middleton, ali Milwaukee ipak upisuje svoj prvi ovosezonski poraz na domaćem terenu.

Veliko vodstvo su prosuli i LA Clippersi koji su protiv Warriorsa imali i 22 poena viška, ali se onda upalio Steph Curry koji je napunio mrežicu gostiju, donio preokret i 115:105 slavlje te je ugradio devet trica u 38 poena, a tome je dodao i 11 asistencija.

Susret je krajem treće i početkom četvrte četvrtine preokrenula klupa Warriorsa, a to znači da na drugoj strani Ivica Zubac nije uživao u svojim minutama s rezervama. Zubac je odigrao 17 minuta te je šutirao tek 1/4 za dva poena i četiri skoka, a Clippersi su s njim na parketu ostvarili minus 26 poena razlike. Paul George je kod Clippersa ubacio 25, a Kawhi Leonard poen manje.

NBA rezultati, 8.1.

Milwaukee - Utah            118-131
(Bojan Bogdanović 30:20 min, 20 k, šut 7/16, 5 s, 3 a, 3 il)
Golden State - LA Clippers  115-105
(Ivica Zubac 16:56 min, 2 k, šut 1/4, 4 s, 1 a, 1 bl, 3 il)
Detroit - Phoenix 110-105 (produžetak)
(Dario Šarić 28:19 min, 12 k, šut 4/12, 6 s, 2 ul, 4 il)

Velić: Loše smo šutirali za tri poena

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. U očekivano t...

HKK MOSTAR

Ne lažu se, ali niti podcjenjuju

Doigravanje s Grudama već je lanjski snijeg, pred mladom ekipom HKK Mostar, nadolazećeg je vikend...

02 Lis 2024

ABA 2 LIGA

Široki krenuo porazom

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. Na gostovanju kod Pelistera u Bito...