Borac uzvratio Posušacima za iznenađujući poraz iz prvog dijela

08 Velj 2024

Banjalučki Borac je u 17. kolu košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine na gostovanju savladao Posušje rezultatom 91:68.

Banjalučani su nastavili s odličnom igrom u posljednje vrijeme, a ovo im je bila 10. pobjeda u domaćem prvenstvu, dok je Posušje posljednjeplasirana ekipa lige sa 13 poraza. Gosti su ovim uzvratili Posušju za iznenađujući poraz u prvom dijelu (77:69).

Posušje je pružilo odličan otpor u prvoj četvrtini, gdje su i nadigrali Borac, a rezultat na semaforu nakon prvih deset minuta bio je 24:22 u korist domaćeg tima. Međutim, izabranici Zorana Kašćelana su u dosta neefikasnom drugom dijelu dozvolili svega devet poena Posušju te su na poluvremenu vodili sa 37:33. U drugom poluvremenu je Borac zaigrao odlično te su ubacili ukupno 54 poena za uvjerljivu i zasluženu pobjedu.

Najefikasniji u banjalučkoj ekipi su bili Amsal Delalić i Radoš Šešlija sa po 16 koševa, a dvocifreni učinak zabilježio je još i Jarod West (13). S druge strane, prva imena Posušaka su bili Rayshawn Mart sa 16 i Ivan Miličević koji je ubacio dva manje, dok je Cameron Butler uknjižio 11 poena.

Sedamnaesto kolo je kompletirano sinoćnjom utakmicom Proma i Širokog. Regularni dio prvenstva se približava kraju, a ekipe će potom biti podijeljene u Ligu za prvaka, koju će činiti prvih pet ekipa regularnog dijela i Igokea, te Ligu za opstanak, koju će činiti posljednjih šest momčadi. Er.B.

Velić: Loše smo šutirali za tri poena

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. U očekivano t...

HKK MOSTAR

Ne lažu se, ali niti podcjenjuju

Doigravanje s Grudama već je lanjski snijeg, pred mladom ekipom HKK Mostar, nadolazećeg je vikend...

02 Lis 2024

ABA 2 LIGA

Široki krenuo porazom

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. Na gostovanju kod Pelistera u Bito...