Burt Reynolds požalio je što je glumio u gangsterskom filmu s Clintom Eastwoodom

Burt Reynolds i Clint Eastwood
U svijetu filma malo što izaziva toliko uzbuđenja kao suradnja glumačkih velikana. Film Vrelina grada (City Heat) iz 1984. godine trebao je biti značajan trenutak u karijerama dvaju velikih glumaca – Burta Reynoldsa i Clinta Eastwooda. Spoj dvaju legendarnih glumaca koji imaju drukčiji stil, ali odličnu karizmu, na papiru je obećavao hit. Umjesto toga, film je doživio neuspjeh kod publike i kritičara, a Reynolds ga je godinama kasnije opisao kao svoje veliko razočaranje.
Suradnja s potencijalom, ali bez rezultata
U teoriji, Vrelina grada zvuči kao savršena ideja: radnja je smještena u 1930-ima, Clint Eastwood glumi policijskog poručnika Speera, dok je Burt Reynolds njegov bivši kolega Mike Murphy, sada privatni istražitelj. Njihova prošlost uključuje zajednički rad u policiji, a ponovno ih spaja niz nesretnih okolnosti – od ubojstva Murphyjeva partnera do borbe za naklonost iste žene koju tumači Jane Alexander.
U to vrijeme, Eastwood je iza sebe imao uspjehe kao što su Iznenadni udar (Sudden Impact) i Na rubu (Tightrope), dok je Reynolds glumio u filmovima Čovjek koji je volio žene (The Man Who Loved Women) i Cannonball Run II.
Uz njih, glumačku postavu činili su Richard Roundtree, Madeline Kahn, Rip Torn i Jack Nance. Međutim, niti zvjezdana postava niti budžet od 25 milijuna dolara nisu spriječili komercijalni i kritički debakl: film je zaradio samo 38,3 milijuna dolara, a kritike su bile poražavajuće negativne.Roger Ebert film je nazvao "tragedijom", dok mu je Gene Siskel dao nula zvjezdica. Reynolds nije bio ništa blaži – iako su razlozi njegova razočaranja bili osobnije prirode.
Prva i posljednja suradnja s Eastwoodom
Za Reynoldsa je najveća bolna točka bila spoznaja da mu je film Vrelina grada ujedno bio i jedina prilika za suradnju s Clintom Eastwoodom, a zbog neuspjeha filma tu suradnju više nisu ponovili.
Kako piše SlashFilm, Reynolds je u intervjuu za Los Angeles Times rekao: “Žao mi je što materijal nije bio kvalitetniji jer Hollywood, ili barem Warner Bros., više nikad neće dopustiti Clintu i meni da glumimo zajedno."
Glumac je smatrao da postoji snažna poveznica između njih dvojice – obojica su karijere započeli u televizijskim vesternima (Rawhide i Gunsmoke), a Reynolds je čak pokušao slijediti Eastwoodove korake ulaskom u svijet talijanskih vesterna. No, njegov pokušaj s filmom Navajo Joe završio je kao jedan od najgorih trenutaka njegove karijere.
Reynolds je imao osjećaj da će on biti krivac za neuspjeh Vreline grada još tijekom snimanja: “Clint je glumio po formuli koja mu je oduvijek donosila uspjeh, a ja sam bio kao Jack Lemmon u nekoj čudnoj mješavini komedije i akcije u kojoj ljudi umiru. Nisam nikad pročitao niti jednu recenziju filma jer sam znao da ću biti razapet."
Propali potencijal
Iako Vrelina grada ima svoju malu bazu poklonika, film je većini gledatelja i kritičara ostao zapamćen kao nespretna kombinacija neoriginalnog gangsterskog trilera i neuspjele komedije.
Za Reynoldsa je ovo bio bolan podsjetnik na propuštenu priliku: nikad više nije surađivao s Clintom Eastwoodom, a kako je sam priznao, to mu je bila želja koju Vrelina grada nije uspjela ostvariti. Umjesto da film postane nezaboravni klasik, ostao je kao fusnota u karijerama dvaju velikana – i podsjetnik na to da ni najveće zvijezde ne mogu spasiti loš scenarij i neskladnu produkciju, piše index.