Čavara: Već 17 mjeseci sam bez plaće
'Crnolistaš' zakukao
Član Kolegija Zastupničkog doma Parlamenta skupštine BiH Marinko Čavara za RTV HB osvrnuo se na osobnu situaciju vezanu za obustavu isplate plaće zbog odluke američkih vlasti staviti ga na tzv. 'crnu listu'.
'Već 17 mjeseci sam bez plaće. Ustav BiH i međunarodne konvencije definiraju plaću kao temeljno ljudsko pravo, a ipak nam se to pravo uskraćuje', rekao je i podsjetio da domaće institucije nikada nisu donijele nijedan pravni akt protiv njega a koji bi pravno opravdao takvu mjeru. Stoga je Čavara najavio mogućnost tužbe protiv Parlamentarne skupštine BiH. 'Bit ćemo prisiljeni ići na sud, iako je apsurdno da tužim instituciju u čijem sam rukovodstvu. No, u ovoj državi su paradoksi, nažalost, svakodnevica', zaključio je.