Dnevni.ba - PRELOADER

Čelnik Hezbolaha nada se da sirijske vlasti neće normalizirati odnose s Izraelom

14 Pro 2024


Čelnik Hezbolaha nada se da sirijske vlasti neće normalizirati odnose s Izraelom
Naim Kasem

ČELNIK Hezbolaha Naim Kasem rekao je da se nada da nove sirijske vlasti neće normalizirati odnose s Izraelom i da će i dalje tu zemlju smatrati neprijateljem, u svojem prvom komentaru otkad je svrgnut sirijski čelnik Bašar al-Asad.

"Nadamo se da će ova nova vladajuća stranka smatrati Izrael neprijateljem i da neće normalizirati odnose s njim. Ovo su glavne točke koje će utjecati na prirodu odnosa između nas i Sirije", rekao je Kasem, javlja HINA. 

Kasem je također rekao da Hezbolah "ne može suditi ove nove snage dok se ne stabiliziraju" i "ne zauzmu jasne pozicije", no naglasio je da se nada da će libanonski i sirijski narod i vlade nastaviti surađivati.

Hezbolah je započeo svoju intervenciju u Siriji 2013. kako bi pomogao Asadu u borbi protiv pobunjeničkih skupina koje su ga tada pokušale srušiti.

Vladavina obitelji Asad koja je trajala duže od 50 godine sada je zamijenjena prijelaznom vladom koju je imanovala skupina Hajat Tahrir al-Šam, bivša podružnica Al-Kaide koja je povela pobunjeničku ofenzivu.

Vijesti iz svijeta


ISTRA

Užas u Istri: Ženu napalo više muškaraca, osumnjičeni stranci?

Policija je potvrdila da je žena u noći sa subote na nedjelju prijavila napad više mu&scar...

01 Srp 2025

ITALIJA

Italija zbog toplinskog vala zabranjuje rad na otvorenom, Francuska zatvara škole

ITALIJA je zbog toplinskog vala koji hara Europom u nekoliko regija zabranila rad na otvorenom ti...

01 Srp 2025

DONALD TRUMP

Trump izvrijeđao favorita za gradonačelnika NY-a. "Mislim da ću se dobro zabaviti"

AMERIČKI predsjednik Donald Trump danas je oštro kritizirao kandidata za gradonačelnika Ne...

01 Srp 2025