Češka će zabraniti mobitele u školama
ČEŠKA vlada podnijela je prijedlog zakona o zabrani korištenja mobilnih telefona u školama od rujna 2027., potvrdio je premijer Andrej Babiš, pridružujući se rastućem globalnom nastojanju da se ograniči vrijeme koje djeca školske dobi provode pred ekranima.
Zabrana bi se odnosila na korištenje telefona u učionicama, kao i tijekom odmora, uz određene iznimke, poput zdravstvenih razloga ili korištenja u obrazovne svrhe. "Škole neće moći dopustiti učenicima da naprave pauzu s mobitelima iz drugih razloga", navodi se u nacrtu zakona.
ČEŠKA vlada podnijela je prijedlog zakona o zabrani korištenja mobilnih telefona u školama od rujna 2027., potvrdio je premijer Andrej Babiš, pridružujući se rastućem globalnom nastojanju da se ograniči vrijeme koje djeca školske dobi provode pred ekranima.
Zabrana bi se odnosila na korištenje telefona u učionicama, kao i tijekom odmora, uz određene iznimke, poput zdravstvenih razloga ili korištenja u obrazovne svrhe. "Škole neće moći dopustiti učenicima da naprave pauzu s mobitelima iz drugih razloga", navodi se u nacrtu zakona.