Dnevni.ba - PRELOADER

Davis Cup: Rusima treći naslov, Amerikanci na vrhu

06 Pro 2021


Davis Cup: Rusima treći naslov, Amerikanci na vrhu

Ruska teniska reprezentacija treći put u svojoj povijesti osvojila je Davis Cup, dok je Hrvatska u svom četvrtom finalu upisala drugi poraz.

Rusija je prvi put slavila 2002. godine kada je u finalu pobijedila Francusku sa 3-2. Novi naslov Rusi su osvojili 2006. protiv Argentine, a treću titulu, prvu u novom formatu, protiv Hrvatske.

Rusi su još tri puta gubili u finalima (1994, 1995, 2007).

Rekorderi su i dalje Amerikanci sa 32 naslova, međutim posljednji su osvojili 2007. godine.

Australija je 28 puta bila najbolja, dok Francuska i Velika Britanija imaju po 10 pobjeda.

Ukupno je 15 zemalja osvajalo ovo prestižno natjcanje. Hrvatska je dva puta slavila (2005, 2018), a još dva puta izgubila finale (2016, 2021).

OSVAJAČI DAVIS CUPA
32 - SAD
28 - Australija
10 - Francuska, Velika Britanija
 7 - Švedska
 6 - Španjolska
 3 - Češka, Njemačka, Rusija
 2 - HRVATSKA
 1 - Argentina, Švicarska, Srbija, Italija, Južna Afrika

OSTALI SPORTOVI


OVE SUBOTE

Za četvrtinu šira lista sudionika ovogodišnje Blagaj 5K utrke

Danas je u prostorijama Sportskog saveza Grada Mostara održana press konferencija povodom trke Bl...

54 min

TAEKWONDO

BiH ukazana posebna čast

Jučer je u organizaciji ITF taekwondo saveza Federacije Bosne i Hercegovine otvoreno Europsko prv...

8 h 5 min

FORMULA 1

Brz je, hladnokrvan, ne obazire se puno na priče… podsjeća na nekoga

Da je Formula 1 ove sezone dobila novu super-zvijezdu, možda bi bilo i pogrešno ustvrditi. Jer za...

24 Tra 2025