Dva meča riješena poslije produžetaka

20 Stu 2023

Košarkaši Slobode su u 7. kolu prvenstva BiH nakon produžetka savladali Leotar rezultatom 86:78, dok je u regularnom dijelu bilo 66:66.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Strong Moore sa 25 poena, dok je kod gostiju Vasilije Milović postigao 26. Slavija je također nakon produžetaka ostvarila pobjedu protiv Proma i to rezultatom 84:83. Domaći tim je priredio vrhunski preokret nakon što su nakon treće četvrtine imali zaostatak od 17 poena (50:67). U posljednjoj četvrtini Slavija je uspjela nadoknaditi zaostatak i u vrlo uzbudljivom produžetku stići do pobjede. Slaviju je do pobjede predvodio Lazar Trunić sa 24 poena, dok je u poraženoj ekipi najefikasniji bio Dino Alkić sa  24 poena. Bosna je bez većih problema na svom parketu savladala Prijedor rezultatom 81:60. Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bili su Haris Čurevac sa 15, Sead Hadžifejzović sa 14 te Dontay Caruthers i Jure Zubac sa po 11 poena. Bolji od ostalih u redovima Prijedora bili su Nemanja Stanković sa 17 i Igor Josipović sa 14 postignutih poena.

Velić: Loše smo šutirali za tri poena

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. U očekivano t...

HKK MOSTAR

Ne lažu se, ali niti podcjenjuju

Doigravanje s Grudama već je lanjski snijeg, pred mladom ekipom HKK Mostar, nadolazećeg je vikend...

02 Lis 2024

ABA 2 LIGA

Široki krenuo porazom

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. Na gostovanju kod Pelistera u Bito...