Dnevni.ba - PRELOADER

Džumhur mjerka treće kolo, danas na terenu Đoković, Čilić...

27 Svi 2025


Džumhur mjerka treće kolo, danas na terenu Đoković, Čilić...
Roland Garros

Roland Garros je imao emotivan uvod u vidu oproštaja Rafaela Nadala, s 14. titula najuspješnijeg na pariškom Grand Slamu, a emotivno je bilo i za najboljeg bh. tenisača – s tim da je on tek počeo svoju kampanju na ovogodišnjem tutniru. 

Damir Džumhur (ATP - 69.) uspješno je startao svoju kampanju na ovogodišnjem Roland Garrosu. U nedjelju je savladao Argentinca Thiaga Agustina Tirantea (ATP 131.) pa će u drugom kolu, u srijedu, na Giovannija Mpetshi Perricarda - 21-godišnjeg Francuza, 32. igrača svijeta. Perricard je u turnir ušao pobjedom protiv Belgijanca Zizoua Bergsa sa 3:1.

Danas će na teren, ali u singlu, i Novak Đoković koji u Parizu lovi 25. GS – Srbin će stati nasuprot Amerikanca Mackenziea (ATP – 99.), a prvi meč čeka i Marina Čilića. Hrvat će na otvaranju svoje 17. kampanje u Parizu u 1. kolu igrati protiv 23-godišnjeg Talijana Flavija Cobollija (ATP - 35.).

J. S. 

SPORT


Velika pobjeda Zrinjskog u gradskom derbiju

Zrinjski je s vrlo uvjerljivih 3:1 slavio na gostovanju kod gradskog rivala Veleža. Aktualni prva...

27 Ruj 2025

Željezničar bolji od Sarajeva u 156. gradskom derbiju

SARAJEVO (FENA) - Fudbaleri Željezničara su večeras na Grbavici, u okviru devetog kola WWin lige ...

27 Ruj 2025

ZRINJSKI - AKTUALNI PRVAK GOSTUJE VELEŽU (SUBOTA, 20.30 SATI)

ZRINJSKI 'Idemo s gardom šampiona, ne bojimo se nikoga'

Znamo tko su glavni igrači Veleža, što moramo uraditi da ih spriječimo na nam naprave probleme i ...

27 Ruj 2025