Dnevni.ba - PRELOADER

F1: Neka kalkulacije počnu!

23 Stu 2021


F1: Neka kalkulacije počnu!

Još jedna pobjeda Lewisa Hamiltona. Da. I to pomalo obeshrabrujuća za Maxa Verstappena, jedinog rivala u borbi za naslov.

Ali pobjeda koju Mercedesov Englez nije slavio kao svoju najbolju ikada… što često ima običaj reći. Jer Lewis dobro zna da prava na pogrešku više nema… mada ju s obzirom na minimalnu prednost od osam bodova uoči dvije zadnje utrke sezone, nema ni Max.

A da je zaista tako, dokazuju i projekcije po kojima Verstappen već u Saudijskoj Arabiji može do naslova, svog prvog, prvog ne-Mercedesovog od 2013. godine!

Dakle, Max će na idućoj postaji kalendara, na novoj stazi Jeddah Corniche, doći do naslova ukoliko: pobijedi s najbržim krugom, a Lewis bude šesti; pobijedi a Lewis bude sedmi, bude drugi sa najbržim krugom, a Lewis ciljem prođe kao deseti, osvoji drugo mjesto, a Lewis ostane bez bodova.

Jednostavan izračun, no postići to na stazi neće biti najlakše. Jer uvijek postoji i izračun 'iz paralelnog svemira', a on u ovom slučaju kaže da će, ako Lewis s najbržim krugom pobijedi u Arabiji, a Max bude drugi, šampionski protagonisti u zadnju utrku sezone u Abu Dabiju ući bodovno poravnati.

A onda će biti lako najaviti i finale u kojem se u njih dvojica sudare u prvom zavoju utrke na Yas Marini, a naslov, prvi ikada, ode u Nizozemsku… S. N.

OSTALI SPORTOVI


ŽENSKO FINALE

Šwiatek ide po svoj prvi Wimbledon, što će na to reći Anisimova?

Došao je red i na žensko finale Wimbledona – na rasporedu ove subote od 17 sati. Favoritkinja je ...

12 h 19 min

WIMBLEDON

Đoković ne brine igra, nego tijelo: Vjeruje da može dobiti i Sinnera i Alcaraza!

Fritz – Alcaraz, Sinner – Đoković. Među njima treba tražiti konačnog pobjednika Wimbledona, s tim...

11 Srp 2025

FORMULA 1

Zašto je Horner dobio otkaz... spremalo se to već neko vrijeme

U Formuli 1 dosta toga događa se brzo, no u slučaju razilaska Red Bulla i Christiana Hornera &nda...

10 Srp 2025