FANTASTIČAN DERBI: Prvak odnio sva tri boda iz Mostara

05 Lis 2020

HŠK Zrinjski i FK Sarajevo odigrali su fantastičnu utakmicu, sadržajnu, borbenu, efikasnu. Možda i jedna od najboljih utakmica u tekućoj sezoni Premijer lige BiH, a nakon 90 minuta Pod Bijelim brijegom, pobjedu 3:2 slavile su Sarajlije.

Počelo je jako dobro za domaće. U trećoj minuti je Miličević skrivio penal, kojeg je izborio, a zatim sam pretvorio u gol Bilbija, majstorski panenkom matiravši Kovačevića.

Ubrzo nakon toga Bilbija nakon proigravanja Trebotića dobro šutira, ali pogađa samo vanjski dio mreže. Zatim opasan udarac Tatara na suprtonoj strani, ali je Brkić bio na visini zadatka.

Gosti brzo dolaze do izjednačenja. U 17. minuti nakon sjajne akcije i asistencije Rahmanovića, Handžić pogađa za 1:1. Nastavio se sjajan meč, redali su se napadi, ali se na odmor odlazi pri rezultatu 1:1.

Na samom otvaranju drugog dijela Sarajevo je stiglo do preokreta. Korner je izveo Pejović, Tatar šutirao, lopta pogađa Sadikua i odlazi u mrežu Brkića za slavlje gostiju s Koševa, prenosi sportsport.ba.

U 58. minuti Handžić šutira, Brkić je nesiguran i loptu šalje u korner. U 63. minuti sjajna šansa za Plemiće, ali se Bilbija spetljao u trenutku kada je trebao da završi napad. Novi gol u 69. minuti. Nakon školske akcije domaćeg tima, Bilbija postiže drugi gol za 2:2.

Sarajevo je uspjelo do kraja doći do pobjede, pošto je rezervista Anel Hebibović u 82. minuti pogodio za 3:2. Nekoliko minuta kasnije Bilbija pogađa stativu, Ahmetović ne koristi šansu za goste...

Sve u svemu, derbi kakav se samo poželjeti može i velika pobjeda aktuelnog prvaka koji se vraća na prvo mjesto sa 23 boda.

Trener Bordo tima Vinko Marinović je itekako zadovoljan i nastup svog tima je ocijenio kao herojski.

"Čestitam svojim igračima. Herojski su izašli u ovom meču nakon Celtica. Gledaoci su vidjeli kvalitetnu utakmicu. Imali smo malu krizu nakon drugog vodstva, ali igrači su se vratili i ja im čestitam na tome", rekao je Marinović za Moja TV.

Nakon utakmice, trener Mostaraca Mladen Žižović je rekao:

"Utakmica je bila kvalitetna. Bili smo dominantniji u drugom poluvremenu, mislim da smo naivno primili golove. Veoma mi je teško sad nešto posebno reći. Ne smijemo ovakve golove primati. Danas je sreća otišla na drugu stranu. Moramo nastaviti dalje raditi kako bismo došli do onog što smo zacrtali. Čestitam Sarajevu", rekao je Žižović, dodavši:

"Ne mislim da smo pali. Primili smo dva čudna gola iz odbijanca. Bili smo ravnopravni u nekim situacijama smo bili bolji, ali nismo uspjeli da iskontrolišemo situacije".

Sarajevu slijedi odmor jer nam idu reprezentativne utakmice, a nakon toga će na Koševu gostovati Široki. Zrinjski pak gostuje u Tuzli kod ekipe FK Tuzla City.