Dnevni.ba - PRELOADER

FUCZ nije dostavio dokumentaciju o respiratorima uz obrazloženje da je sva izuzeta

19 Svi 2020


FUCZ nije dostavio dokumentaciju o respiratorima uz obrazloženje da je sva izuzeta

Federalna uprava Civilne zaštite (FUCZ) odbila je dostaviti nevladinoj organizaciji Transparency International (TI) u BiH dokumentaciju o nabavci respiratora uz obrazloženje da ju je svu izuzela SIPA, objavio je TI u BiH. Nadalje se dodaje kako u odgovoru FUCZ-a stoji da pristup traženim informacijama i umnožavanje trenutno nije moguće jer su svu traženu dokumentaciju izuzeli iz FUCZ-a 5.5.2020. godine SIPA i Tužiteljstvo BiH.

“Zahtjev je prvobitno upućen Vladi FBiH, pa se postavlja pitanje znači li to da ni Vlada FBiH ni FUCZ ne posjeduju nikakve kopije dokumentacije o potrošnji više od 10 milijuna KM“, ukazuju iz ove nevladine organizacije.

Dokumentacija je, pak, dostavljena Povjerenstvu za sigurnost Zastupničkog doma Parlamenta FBiH, ali ni ona nije potpuna. V.d. direktora FUCZ kazao je da nemaju dokumentaciju koja se tiče specifikacije za nabavku respiratora te da su svu dokumentaciju koju imaju dostavili Vladi i Parlamentu FBiH.

BIH


Veća kontrola i brži rezultati: Zašto bi listopadski izbori u BiH mogli biti drukčiji od prethodnih?

Centralna izborna komisija BiH trebala bi 7. aprila da raspiše parlamentarne izbore za početak ok...

06 Svi 2026

Dodik: SNSD ima kandidate za Opće izbore

Lider SNSD-a Milorad Dodik izjavio je da ta stranka ima imena kandidata za Opće izbore u listopad...

06 Svi 2026

SA SUĐENJA TUŽITELJICI KNEŽEVIĆ, OPTUŽENOJ ZA ODAVANJE SLUŽBENE TAJNE

Sadržaj telefona optužene nije mogao biti izuzet

Na suđenju Jasminki Knežević, suspendiranoj tužiteljici Županijskog tužiteljstva Sarajevo, optuže...

06 Svi 2026