GLOMAZIĆ: Najveći dobitak je da su se mladi igrači pokazali

08 Ožu 2021

Košarkaši Zrinjskog su poslije dva produžetka uspjeli savladati Bratunac 102:98 u 20. kolu Lige 13 i tako sačuvati šansu za plasman u Ligu 6 za prvaka.

Najefikasniji u pobjedi su bili Luka Anđušić sa 24 poena i 8 asistencija, Mateo Zovko sa 22, te Mile Čović sa 19 koševa i 10 skokova. Nikola Tadić s 32 poena i 10 skokova, Đorđe Tresač sa 31 te Aleksandar Živojin Danilović sa 14 poena i 16 skokova su bili najbolji u redovima Bratunca.

- Imali smo imperativ i mi i oni jer se smatralo da tko pobijedi ima šansu za plasman među pet. Bilo je dosta oscilacija, igrali smo 15 minuta izvanredno, imali 15 razlike, u svim elementima igre dominirali, napadu i obrani. Ali naiđe nam “žuta minuta” gdje treba dignuti razliku na plus 20 - 25, a mi se vratimo na plus 6 do kraja poluvremena. To su mane mlade i neiskusne ekipe. Gledamo da to svedemo na minimum. Jedino vrijeme to može odraditi, govori trener Zoran Glomazić i dodaje:

- Jako loše smo otvorili treću četvrtinu, ali kasnije su ti mladi igrači dali energiju sa klupe, odigrali završnicu pametno i smireno, pogodili penale i dobili. Mislim zasluženo, iako bi bilo zasluženo i da se dogodilo obrnuto. Ali imali smo više stabilnosti kad se lomilo.

Istaknuo je to da je klub dobio značajnu pomoć mladih igrača.

- Dobivena je utakmica, ali najljepše je to da smo dobili dosta mladih igrača. Robert Soldo je pazio jednog od najboljih strijelaca lige, Marka Rikala, Mile Čović izvanredan u oba smjera, Ivan Zlomislić je odigrao jako korektno, a poslije manje krize i jednog našeg razgovora Mateo Zovko je odigrao odlično. Omar Pajić je po prvi put igrao jako dobro defanzivno. Naravno svi stariji igrači, posebno Tihomir Vranješ, Luka Anđušić i Sreten Knežević su dali svoj doprinos. Ranije smo se opredijelili dati šansu mladima i zato je naš najveći dobitak da su oni pokazali da mogu iznijeti ovakve teške utakmice, istaknuo je Glomazić.

Slijede utakmice sa Slobodom kući sljedeće subote, potom tri dana kasnije sa Čapljinom u gostima.

- Još jedna vrlo izazovna utakmica za nas. Sloboda je jako dobra ekipa, imaju veliku želju da nam uzvrate za poraz u Tuzli. Za nas je bitno da budemo zdravi i sa ovom energijom koju smo pokazali protiv Bratunca. Ovisimo o sebi, ni od koga drugog, idemo utakmicu po utakmicu pa ćemo vidjeti gdje će nas to odvesti, zaključio je Zoran Glomazić. Er.B.