Dnevni.ba - PRELOADER

Isak dao saglasnost na usaglašeni tekst Kolektivnog ugovora za zaposlene u FMUP-u i FUP-u

31 Pro 2024


Isak dao saglasnost na usaglašeni tekst Kolektivnog ugovora za zaposlene u FMUP-u i FUP-u
Ramo Isak

Federalni ministar unutrašnjih poslova Ramo Isak dao je saglasnost na usaglašeni tekst Kolektivnog ugovora za zaposlene u Federalnom ministarstvu unutrašnjih poslova i Federalnoj upravi policije.

Tim činom su nakon osam godina zaposleni policijski i državni službenici i namještenici dobili svoj kolektivni ugovor kojim će biti poboljšana prava svih uposlenih u rješavanju materijalnih i nematerijalnih prava, zaštiti uposlenika sa umanjenom radnom sposobnošću, stipendiranju djece stradalih pripadnika FMUP-a i FUP-a, te druga pitanja iz radnih odnosa, javlja FENA.

U pregovorima su učestvovali članovi Pregovaračkog tima Vlade FBiH i Samostalnog sindikata državnih službenika i namještenika u FBiH te Pregovarački tim reprezentativnog Sindikata službenika Federalnog MUP-a.

Nakon što se pribavi mišljenje nadležnih institucija i saglasnost Vlade Federacije BiH pristupiće se zvaničnom potpisivanju Kolektivnog ugovora između poslodavca, odnosno Federalnog MUP-a i reperezentativnog Sindikata službenika FMUP-a.

Istovremeno ministar Isak će u skladu sa svojim zakonskim ovlaštenjima iz Zakona o unutrašnjim poslovima predložiti Vladi FBiH Odluku kojom će se definisati zakonski dodatak na plaće za državne službenike i namještenike FMUP-a i FUP-a, saopćeno je iz FMUP-a.

BIH


Ponos Mostara: Studenti predstavili inovativnu platformu Nix u Centru za kulturu

Večeras je u Centru za kulturu Mostar održana prezentacija inovativne platforme Nix, iza koje sto...

19 Svi 2025

Sekunde koje znače život: Sarajevo dobija mrežu defibrilatora na javnim mjestima

Ministar zdravstva Kantona Sarajevo Enis Hasanović  i direktorica Zavoda za hitnu medicinsku...

19 Svi 2025

ZUKAN HELEZ

Helez održao vanredne konsultacije s vojnim atašeom Bosne i Hercegovine u Srbiji

Ministar odbrane Bosne i Hercegovine Zukan Helez održao je danas vanredne konsultacije s vojnim a...

19 Svi 2025