Dnevni.ba - PRELOADER

Više od 100.000 trgovina moglo bi se trajno zatvoriti, ugroženo 500.000 radnih mjesta

24 Svi 2021


Više od 100.000 trgovina moglo bi se trajno zatvoriti, ugroženo 500.000 radnih mjesta

Udruga gradova i općina upozorila je na kraj desetaka tisuća maloprodajnih trgovina kao rezultat pandemije korone u Njemačkoj.

“Bojimo se da će se preko 100.000 maloprodajnih trgovina zatvoriti ili da se uopće neće otvoriti”, rekao je u subotu izvršni direktor Gerd Landsberg za “Rheinische Post”. To bi dovelo u pitanje do 500.000 radnih mjesta.

“Ovdje moramo poduzeti energične protumjere”, zahtijevao je Landsberg.

“Situacija kakva je bila prije pandemije neće se u skorije vrijeme promijeniti”, rekao je s uvjerenjem jer su ljudi tijekom pandemije upoznali i iskoristili prednosti internetskog trgovanja.

Izvor: Fenix-magazin

Posao


VTK BIH

VTK BiH - Sve primjetniji nedostatak vozača i taj se proces neće zaustaviti

Vanjskotrgovinska komora Bosne i Hercegovine (VTK BiH) u kontinuitetu je zahtijevala rješavanje i...

05 Tra 2025

ZAŠTO ŽENE JOŠ UVIJEK NISU JEDNAKE U POSLOVNOM SVIJETU

Statistika koja govori: Zašto žene još uvijek nisu jednake u poslovnom svijetu

Društveni standardi duboko su ukorijenjeni u našu kulturu i oblikuju naša očekivanja. Kroz povije...

24 Ožu 2025

SSSBIH

SSSBiH - U Bosni i Hercegovini nedostaje jeftine radne snage

Savez samostalnih sindikata Bosne i Hercegovine (SSSBiH) saopćio je da "naša ekonomija ne ...

19 Ožu 2025