Dnevni.ba - PRELOADER

Japan: ekonomija azijske velesile puca

10 Pro 2024


Japan: ekonomija azijske velesile puca
Japan

Broj prijava za bankrot u Japan-u ove godine bi trebalo premašiti 10.000 i dostići će najviši nivo od 2013. godine. Ovo su pokazali podaci o privatnom sektoru Tokyo Shoko Research (TSR), uoči sastanka centralne banke sljedeći tjedan.

U studenom je 841 japanska kompanija bankrotirala, čime je ukupan broj od januara do novembra dostigao 9.164. Ovo je već premašilo prošlogodišnji ukupan broj, pokazali su podaci agencije za kreditna istraživanja.

Broj bankrota u 2024. vjerojatno će premašiti 10.000 po prvi put od 2013. godine, kada je 10.855 firmi otišlo u stečaj.

Kreatori makroekonomske politike pažljivo će ispitati nedavne statističke pokazatelje da vide da li su u skladu sa prognozama. Tržišna očekivanja za sljedeće povećanje kamatne stope BOJ-a su varirala između prosinca i siječnja, piše financa.

Vijesti iz svijeta


KONJAK

Peking uvodi carine do 34,9% na europska žestoka pića

Peking će od 5. srpnja uvesti carine na europska žestoka pića u rasponu od 27,7 do 34,9 posto tij...

5 min

EU I SAD

EU i SAD nisu ni blizu sporazuma o trgovini

Pregovarači Europske unije nisu za sada uspjeli postići napredak u pregovorima o trgovini s admin...

11 min

DONALD TRUMP

Trump: Putin samo želi nastaviti ubijati ljude

Američki  predsjednik Donald Trump rekao je da će Ukrajini trebati rakete Patriot za obranu, nak...

40 min