Dnevni.ba - PRELOADER

Kabinet Cvijanović: Predsjedništvo ne može biti ovlašteni predlagač Zakona o državnoj imovini

21 Lis 2024


Kabinet Cvijanović: Predsjedništvo ne može biti ovlašteni predlagač Zakona o državnoj imovini
Željka Cvijanović

Predsjedništvo Bosne i Hercegovine ne može biti ovlašteni predlagač Zakona o državnoj imovini, jer ono u skladu sa Ustavom može predlagati zakone samo iz domena svojih nadležnosti, saopšteno je iz Kabineta člana Predsjedništva BiH Željke Cvijanović, javlja BHRT.

"Ovo je bilo bespredmetno i u pitanju je najobičnije politikantstvo", navedeno je u saopštenju, nakon što su članovi Predsjedništva Bosne i Hercegovine Denis Bećirović i Željko Komšić svojim glasovima usvojili Prijedlog zakona o državnoj imovini.

U saopštenju je istaknuto da će ovaj prijedlog zakona završiti isto kao što je završio i prijedlog zakona o gasu, koji su ista dva člana Predsjedništva usvojila preglasavanjem prije godinu dana i koji je Kolegijum Predstavničkog doma odbio, sa obrazloženjem da Predsjedništvo za tu materiju nije ovlašteni predlagač, tako da se Parlamentarna skupština nije ni bavila tim prijedlogom, stoji u saopštenju.

BIH


Povorka ponosa u Sarajevu uz poruke jednakosti i borbe protiv diskriminacije

Pod sloganom „Sve nam boje dobro stoje“ u Sarajevu se održava sedma Bh. povorka ponos...

20 Lip 2026

Troje poginulih u saobraćajnoj nesreći kod Banjaluke

Služba hitne medicinske pomoći JZU "Dom zdravlja" Banjaluka oglasila se o stravničnoj saobraćajno...

20 Lip 2026

Nevjerovatan slučaj u BiH: Nasuo 130 maraka goriva na benzinskoj pumpi i pobjegao

Zasad nepoznati vozač nasuo je jutros, u subotu, 20. juna, 130 KM goriva na benzinskoj pumpi u Ba...

20 Lip 2026