Dnevni.ba - PRELOADER

Kako je prošao bojkot trgovina u Sjevernoj Makedoniji?

01 Velj 2025


Kako je prošao bojkot trgovina u Sjevernoj Makedoniji?
Sjeverna Makedonija

Osam najvećih trgovačkih lanaca u Sjevernoj Makedoniji je u petak na dan bojkota imalo pad prometa od 46,59 posto u usporedbi s prethodnim petkom, objavila je u subotu porezna uprava.


Prema priopćenju Uprave javnih prihoda (UJP) Sjeverne Makedonije u petak je zabilježen pad ukupnog prometa tih osam najvećih lanaca supermarketa od 46,29 posto u odnosu na dan ranije.

Registrirani gotovinski promet u osam najvećih lanaca u petak je do ponoći bio 114.293.367 makedonskih denara, a u četvrtak 212.782.151 denar, javlja HINA.

Prošlog petka gotovinski promet bio je 213.985.705 denara.

I u Sjevernoj Makedoniji u petak su kupci bojkotirali velike lance supermarketa zbog enormnih poskupljenja.

Inicijativa je pokrenuta u Hrvatskoj, gdje su kupci već drugi petak zaredom bojkotirali velike lance.

Vijesti iz svijeta


Hrvatska vraća obvezni vojni rok: Obuka prvih ročnika krajem ove godine

ZAGREB - Zakonodavni okvir potreban za uvođenje obveznog vojnog roka U Hrvatskoj trebao bi biti p...

3 min

KINA - RIJETKI MINERALI

Kina ograničava izvoz rijetkih metala: Što to znači za svjetske industrije?

Kina je nedavno zaustavila izdavanje dozvola za izvoz rijetkih zemnih metala i industrijskih magn...

3 h 8 min

SRBIJA

Srbija: Nastavljena blokada RTS-a, Brnabić studente nazvala nasilnicima

Studentska blokada Radio-televizije Srbije (RTS), koja je počela u ponedjeljak navečer, nastavlje...

3 h 13 min