Dnevni.ba - PRELOADER

Kanada spremna odgovoriti na Trumpove carine, Meksiko smiruje napetosti

21 Sij 2025


Kanada spremna odgovoriti na Trumpove carine, Meksiko smiruje napetosti
Kanada

Kanadski premijer Justin Trudeau rekao je u utorak da će Kanada odlučno i brzo "odgovoriti" ako joj SAD 1. veljače uvede carine od 25 posto, kako je u ponedjeljak najavio američki predsjednik Donald Trump, a Meksiko je pozvao na smirivanje napetosti.

“Sve je na stolu i podržavam načelo identičnih carina”, rekao je Trudeau na konferenciji za novinare, dodajući da će to “imati cijenu za Kanađane”, javlja HINA. 

Američki predsjednik Trump potvrdio je u ponedjeljak odmah nakon inauguracije da želi uvesti carine od 25 posto na proizvode koji dolaze iz Kanade i Meksika.

Meksička predsjednica, Claudia Sheinbaum, pozvala je da se sačuva “hladnu glavu” u vezi prvih Trumpovih odluka koje izravno pogađaju njezinu zemlju.

“Važno je uvijek biti hladne glave i držati se potpisanih ukaza, a ne riječi”, rekla je predsjednica na redovitoj jutarnjoj konferenciji za novinare.

Ocijenila je da su prve Trumpove mjere koje se odnose na migraciju slične onima iz njegova prvog mandata u Bijeloj kući (2017.-2021.).

“Za sada se treba držati ukaza. Eto zašto govorim da treba ostati smiren i čuvati hladnu glavu te ići korak po korak”, rekla je meksička predsjednica.

Vijesti iz svijeta


Teška prometna u Karlovcu. Dvoje mrtvih, među njima i Nikola Pokriva

Oko 20:15 sati na Turanjskoj obilaznici u Karlovcu dogodila se teška prometna nesreća. Dvi...

1 h 21 min

RUSIJA

Rusi: Ukrajinci pripremaju krvavu provokaciju večer uoči Uskrsa

sti kako bi diskreditirale ruske vojnike, tvrdi Vitalij Gančev, šef separatističke uprave ...

4 h 18 min

FATIMA HASSOUNA

“Želim glasnu smrt”: Izrael ubio fotoreporterku i 10 članova njene porodice

Fatima Hassouna, koja je 18 mjeseci bilježila rat u Gazi i bila tema novog dokumentarca, ubijena ...

4 h 34 min