Planovi iznova poremećeni, kiša im dogodila prvu utakmicu

Velež
Velež danas ipak neće igrati prvu utakmicu priprema.
- Fudbalski klub Velež Mostar obavještava sve svoje članove, navijače i prijatelje kluba da je današnja utakmica protiv ekipe Novog Pazara, koja je trebala biti odigrana od 09.00 sati, odgođena zbog obilnih padavina i nepovoljnih vremenskih uslova, objavio je klub.
Planovi su poremećeni, a to se donekle moglo reći i za situaciju s igračkim kadrom.
Želja trenera Irfana Buza bila je da kadar bude kompletiran Antalije, što se očekivano nije ispunilo pa će biti zanimljivo vidjeti hoće li se i na koji način širiti roster Veleža, iako je u ovom trenutku na brojci od 23 igrača.
A još prije početka priprema Buz je nagovijestio kako se igrači neće 'gomilati', što znači da je o ovom trenutku blizu te neke željene brojke. Iako je do prve utakmice u Kupu ostalo dovoljno vremena, teško da će biti nekih novih, značajnijih promjena.
Ipak, u kuloarima se spominju a imena koja bi mogla završiti u Mostaru, pa je tako sada u opticaju ime Nikole Srećkovića, bivšeg igrača Borca. Srećković je poprilično iskusan igrač, koji je u ekipi Borca odigrao 26 utakmica kroz prvenstvu, kvalifikacije za Europsku, odnosno Konferencijsku ligu.
Ostaje vidjeti je li se radi samo o 'uobičajenim spekulacijama' ili će ovaj igrač priključiti Rođenima u skorašnjem periodu.
F. I.