Kiša pada, situacija u HNŽ-u pod kontrolom
Protekle noći obilna kiša padala je na području Hercegovačko-neretvanske županije (HNŽ), ali ona za sada nije prouzrokovala nikakve štete.
Zbog udara vjetara i obilnih padalina, za područje Mostara izdano je narančasto upozorenje.
Iz Federalnog hidrometeorološkog zavoda naveli su kako se 3. i 4. studenoga na području slivova Neretve i Cetine očekuju obilne padaline, lokalno jakog intenziteta, što može dovesti do pojave bujičnih poplava.
Prema informacijama iz Stožera civilne zaštite HNŽ-a, situacija za terenu za sada je pod kontrolom. Promet se odvija bez zastoja, a do sada nije prijavljena nikakva šteta uzrokovana poplavama.
Tijekom poslijepodneva očekuje se postepeni prestanak padalina i smanjenje naoblake, kao i postupno slabljenje vjetra.
U Bosni i Hercegovini jutros je pretežno oblačno vrijeme. Kiša i pljuskovi su zabilježeni u Hercegovini, zapadnim i sjeverozapadnim područjima Bosne.
Temperature zraka u 7 sati: Bjelašnica 6; Ivan Sedlo, Livno 14; Bihać, Bugojno 15; Drvar 16; Sokolac 17; Sanski Most, Sarajevo, Široki Brijeg 18; Gradačac, Stolac, Trebinje 19; Zenica 20; Mostar, Neum 21; Tuzla 22 i Banja Luka 23 stepena Celzijusa.
Atmosferki pritisak u Sarajevu iznosi 922 hPa, za 22 hPa je niži od normalnog i lagano opada.
Danas će u Bosni i Hercegovini preovladavati oblačno vrijeme s kišom, pljuskovima i grmljavinom. Tokom poslijepodneva postepeni prestanak padavina i smanjenje naoblake. Vjetar jak sa olujnim udarima južni i jugozapadni. Na planinama su mogući orkanski udari vjetra. U drugom dijelu dana vjetar u postepenom slabljenju.
Dnevna temperatura zraka od 17 do 23 stepena.
U Sarajevu pretežno oblačno s kišom. Poslije podne postepeni prestanak padavina i smanjenje oblačnosti. Dnevna temperatura oko 19 stepeni, podaci su Federalnog hidrometeorološkog zavoda BiH.