Dnevni.ba - PRELOADER

Kordić: Ove godine moguć početak izgradnje olimpijskog bazena u Mostaru

05 Srp 2022


Kordić: Ove godine moguć početak izgradnje olimpijskog bazena u Mostaru

"Želim ovim putem Lani još jednom da čestitam njene uspjehe. Vlada FBiH je odvojila osam milijuna maraka za izgradnju olimpijskog bazena u Mostaru. Mi smo još u prošli proračun stavili 125 tisuća maraka za izradu projektne dokumentacije", istakao je gradonačelnik Mostara Mario Kordić.

"Upravo ovih dana imamo intenzivne sastanke sa projektantima, sa ljudima iz Gradske uprave kako bi proces što brže pokrenuli i da možda već ove godine krenemo sa izgradnjom olimpijskog bazena."

Kaže da osam milijuna maraka neće biti dovoljno za izgradnju kompletnog bazena.

"Procjena je negdje oko 12 milijuna maraka da bi mogao koštati cijeli projekat."

O deponiji Uborak navodi da samo tužba Udruženja "Jer nas se tiče" sprječava radove.

"Priča koja se sad pojavljuje oko nove lokacije, oko reciklažnih dvorišta, to u principu nema apsolutno nikakve veze sa Uborkom. Mi smo sredstva našli i mogli smo prije šest mjeseci početi radove da nije bilo te tužbe. Apeliram na Udruženje da dođu u Gradsku upravu, da stanemo na istu stranu i da napravimo rezultat na Uborku jer konačno nakon svih ovih godina imamo rješenje za Uborak. Bukvalno je samo do njih."

Kordić ističe da je oformljena Komisija koja će dati svoj prijedlog kada je riječ o nazivu ulica u Mostaru.

"Naravno odluka će biti na Gradskom vijeću. Mislim da ćemotaj problem uspješno riješiti."

"Već neko vrijeme komuniciramo priču oko Partizanskog spomen groblja i u budžetu Grada Mostara se nalaze izvjesna sredstva za taj lokalitet. Uputili smo i zahtjev za pomoć višim nivoima vlasti",zaključio je gradonačelnik Mostara, piše Federalna.ba.

Mostar


MOSTAR

Dvosmjerno prometovanje u Ulici Alekse Šantića

Zbog izgradnje kružnog toka na križanju Ulice Alekse Šantića i Ulice kardinala Stepinca u Mostaru...

16 Tra 2025

'TOPOLOGIJA SJENE'

U Mostaru predstavljen novi roman Srećka Marijanovića 'Topologija sjene'

U otvorenoj čitaonici Društva hrvatskih književnika Herceg-Bosne u nedjelju navečer u Mostaru pre...

14 Tra 2025

MEĐUNARODNI SAJAM GOSPODARSTVA

Zatvoren Međunarodni sajam gospodarstva u Mostaru

Dvadeset i šesti međunarodni sajam gospodarstva – Mostar 2025., na kojem se predstavilo oko 800 i...

12 Tra 2025