Dnevni.ba - PRELOADER

MUP Srednjobosanskog kantona dobio 131 policijskog službenika

04 Ruj 2024


MUP Srednjobosanskog kantona dobio 131 policijskog službenika
MUP Srednjobosanskog kantona

U bazi Jedinice za specijalističku podršku MUP-a Srednjobosanskog kantona u Travniku 131 kadet, koji je uspješno završio osnovnu policijsku obuku za čin "policajac“ na Policijskoj akademiji u Sarajevu, položio je svečanu zakletvu i potpisao ugovor o radu.

Svečanoj ceremoniji prisustvovao je policijski komesar Uprave policije kantonalnog MUP-a Faik Adilović, koji se obratio novim policijskim službenicima te im čestitao na svečanom polaganju zakletve i prijemu u policijsku službu.

Iz Ministarstva unutrašnjih poslova Srednjobosanskog kantona navode kako kontinuirano provode aktivnosti na prijemu novih policijskih službenika, shodno važećim zakonskim propisima i procedurama, a sve u cilju popunjavanje upražnjenih radnih mjesta.

Na taj način se, kako ističu, osiguravaju preduvjeti za održavanje stanja sigurnosti na zadovoljavajućem nivou, ali i mogućnosti za njegovo poboljšanje, piše Fena.

BIH


Piloti OS BiH u Grudama spasili povrijeđenu osobu, a potom gasili požar

GRUDE - Piloti Oružanih snaga Bosne i Hercegovine u subotu su u Grudama pritekli u pomoć osobi po...

55 min

Požar u Grudama bjesni peti dan, u Ljubuškom stavljen pod kontrolu

Na području Gruda već peti dan bjesni požar, a njegovo gašenje, u kojem sudjeluje i heliko...

1 h 33 min

KULTURA

Na Mostarskom ljetu promovirana knjiga 'Kule na području Mostara'

MOSTAR - U sklopu manifestacije "Mostarsko ljeto 2025", a u organizaciji Centra za kulturu Mostar...

1 h 39 min