Dnevni.ba - PRELOADER

Najmanje 24 poginulih u terorističkom napadu na željezničku stanicu u Pakistanu

09 Stu 2024


Najmanje 24 poginulih u terorističkom napadu na željezničku stanicu u Pakistanu
Teroristički napad

Bombaš samoubica raznio se u subotu na željezničkoj stanici u nemirnom jugozapadnom Pakistanu, ubivši najmanje 24 osobe, uključujući vojnike i željezničko osoblje, i ranivši oko 50 drugih, od kojih su neki u kritičnom stanju, rekli su zvaničnici.

Napad se dogodio kada je skoro 100 putnika čekalo voz za garnizonski grad Rawalpindi iz Quette, glavnog grada nemirne pokrajine Balochistan, rekao je Hamza Shafqaat, viši vladin administrator.

Policija je saopćila da je među poginulima desetak vojnika i šest radnika željeznice.

Separatistička grupa, Oslobodilačka vojska Balochistana, preuzela je odgovornost za napad u saopštenju, navodeći da je bombaš samoubica ciljao vojnike prisutne na železničkoj stanici. Zabranjena BLA dugo je vodila pobunu tražeći nezavisnost od Islamabada.

TV snimci pokazuju kako je čelična konstrukcija krova platforme raznesena i tezga s čajem uništena dok je prtljaga bila zatrpana.

Ayesha Faiz, službenica policije Quette, rekla je da su neki od teško ranjenih putnika umrli u bolnici, što je povećalo broj smrtnih slučajeva.

Shahid Rind, glasnogovornik vlade, rekao je da su svi ranjeni prevezeni u bolnice na liječenje, piše Fena.

Vijesti iz svijeta


Kokain iz Kolumbije, laboratoriji marihuane kod Bratine, skladište u Sesvetama, bacanje bombi: USKOK objavio sve detalje

HRVATSKA - O jučerašnjoj velikoj akciji u kojoj je uhićeno šest osoba danas se ogla...

19 min

Trumpov specijalni izaslanik pohvalio novog sirijskog čelnika

Specijalni izaslanik američkog predsjednika Donalda Trumpa za Siriju u subotu je rekao da se sast...

24 Svi 2025

Trump pred mladim vojnicima: Vaš posao je dominirati i uništiti svaku prijetnju

Predsjednik Sjedinjenih Država Donald Trump se u svome govoru na svečanosti prestižne vojne akade...

24 Svi 2025