NBA: Bogdanović i Zubac solidni u pobjedama Jazza i Clippersa

18 Sij 2021

Najbolji hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović postigao je 17 koševa uz tri skoka i tri asistencije u pobjedi Utah Jazza koji su slavili sa 109-105 na gostovanju u Denveru, dok je Ivica Zubac sudjelova sa šest koševa, šest skokova i dvije asistencije u domaćem trijumfu Los Angeles Clippersa koji su sa 129-96 nadigrali Indianu.

Bogdanović je za 17 koševa iz igre gađao 6/13, a pogodio je pet od devet pokušaja za tricu. Najbolji  u pobjedi Jazza u Denveru bio je Jordan Clarkson s 23 poena, dok je Donovan Mitchell uz 18 koševa imao i sedam asistencija. Rudy Gobert je spojio 15 poena i 13 skokova.

Denver su predvodili Nikola Jokić s 35 koševa, 14 skokova i devet asistencija te Jamal Murray s 30 poena.

Clippersi su u trećoj četvrtini prelomili utakmicu, a Ivica Zubac se vratio u startnu petorku, jer je zbog bolesti utakmicu propustio Serge Ibaka, ali je proveo na parketu tek nešto više od 16 minuta. Clippersi su razliku napravili bez Zupca u igri. Po 20 koševa ubacili su Paul George, Luke Kennard i Marcus Morris, dok je Kawhi Leonard postigao 17 poena.

Kod Pacersa je najbolji strijelac bio Doug McDermott s 23 koša, a najveći učinak imao je Domantas Sabonis s 19 poena i 14 skokova. Hina

NBA rezultati, 17.1.
Denver - Utah                 105-109
(Bojan Bogdanović 33:43 min, 17 k, šut 6/13, 3 s, 3 a, 4 il)
LA Clippers - Indiana         129-96
(Ivica Zubac 16:11 min, 6 k, šut 3/3, 6 s, 2 a, 1 ul, 1 bl, 1 il)

Velić: Loše smo šutirali za tri poena

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. U očekivano t...

HKK MOSTAR

Ne lažu se, ali niti podcjenjuju

Doigravanje s Grudama već je lanjski snijeg, pred mladom ekipom HKK Mostar, nadolazećeg je vikend...

02 Lis 2024

ABA 2 LIGA

Široki krenuo porazom

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. Na gostovanju kod Pelistera u Bito...