NBA: Bogdanović predvodio strijelce Jazza, solidan nastup Nurkića

14 Tra 2021

Mostarac Bojan Bogdanović je bio prvi strijelac Utaha u 106-96 domaćoj pobjedi protiv Oklahoma City Thundera, on je za 25:42 minuta provedenih u igri postigao 23 koša (šut za dva 5-11, trica 1-3, slobodna bacanja 10-10) uz sedam skokova i jednu asistenciju.

Uz Bogdanovića, u domaćem sastavu istaknuli su se i Donovan Mitchell sa 22 ubačaja te Rudy Gobert sa 13 poena, 14 skokova i sedam blokada, dok je najefikasniji kod gostiju bio Luguentz Dort sa 42 koša, ali niti njegova rekordna večer nije spasila Thunder sedmog poraza zaredom.

Utah sada ima omjer pobjeda i poraza 41-14 te i dalje drži vrh Zapada i čitave lige, dok je Oklahoma City sa 20-34 na 13. mjestu Zapada.

Vrlo je zanimljivo bilo u Portlandu gdje su Boston Celticsi svladali domaće Trail Blazerse sa 116-115. Bh. centar Jusuf Nurkić je u ovom meču u igri proveo gotovo 26 minuta i za to vrijeme je ubacio osam poena, uhvatio je devet skokova i imao je sedam asistencija.

Jayson Tatum je bo najbolji kod Celticsa sa 32 koša i devet skokova, dok je Lillard ubacio 28 poena uz 10 asistencija za Blazerse.

Boston je sa 29-26 peti na Istoku, dok je Portland sa 31-23 šesti na Zapadu.

Ivica Zubac je u šestoj uzastopnoj pobjedi Clippersa, ovoga puta na gostovanju kod Indiana Pacersa sa 126-115, sudjelovao sa 14 koševa (šut za dva 7-8), sedam skokova i dvije asistencije.

Bila je ovo druga uzastopna utakmica Clippersa bez Kawhija Leonarda zbog ozljede desnog stopala, pa je momčad vodio bivši igrač Pacersa Pal George sa 36 ubačaja, osam asistencija i sedam skokova, Marcus Morris je dodao 22 poena za pobjednike, dok su kod Pacersa najučinkovitiji bili Malcolm Brogdon sa 29 i Caris LaVert sa 26 pogodaka.

Clippersi su treći na Zapadu sa 38-18, dok su Pacersi deveta momčad Istoka sa 25-28.

Velić: Loše smo šutirali za tri poena

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. U očekivano t...

HKK MOSTAR

Ne lažu se, ali niti podcjenjuju

Doigravanje s Grudama već je lanjski snijeg, pred mladom ekipom HKK Mostar, nadolazećeg je vikend...

02 Lis 2024

ABA 2 LIGA

Široki krenuo porazom

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. Na gostovanju kod Pelistera u Bito...