NBA: Bogdanović ubacio 18 za pobjedu Utaha

03 Ožu 2022

Košarkaši Utah Jazza učvrstili su se na četvrtoj poziciji Zapadne konferencije NBA lige ostvarivši treću pobjedu zaredom svladavši kao gosti posljednji sastav svoje konferencije Houston Rocketse sa 132-127 nakon produžetka.

Jazz je do pobjede u Houstonu stigao teže od očekivanog iako se tijekom dvoboja činilo kako sve teče prema očekivanjima. Gosti su izfgradili prednost od 18 koševa, no mlada domaća momčad se ipak uspjela vratiti u susret te tricom Christiana Wooda sa zvukom sirene izboriti produžetak. No, u dodatnih pet minuta dominirao je Donovan Mitchell koji nije dopustio iznenađenje.

Mitchell je susret okončao sa 37 ubačaja i 10 asistencija, sjajan je bio i Rudy Gobert sa 27 pogodaka i 17 skokova, dok je hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović za 36:04 minuta provedenih u igri ubacio 18 poena (šut za dva 3-5, trica 4-9) uz pet skokova. Kod Rocketsa je Jalen Green ubacio 27, a Wood 24 uz 10 skokova.

Utah je s omjerom pobjeda i poraza 39-22 siguran četvrti na Zapadu, treći Memphis ima 43-20, a peti Dallas 37-25, dok je Houston, kojemu je ovo 11. poraz u nizu, posljednji na Zapadu sa 15-47.

Aktualni prvaci Milwaukee Bucksi nevjerojatnim su preokretom u svojoj dvorani svladali trenutačno vodeću momčad Istoka Miami Heat sa 120-119. Gosti s Floride su sedam minuta prije kraja vodili sa 113-99, 20 sekundi prije isteka vremena imali su 119-115 i loptu, ali domaći su agresivnom obranom oteli posjed bez prekršaja da bi Khris Middleton tricom u protunapadu smanjio na 119-118. Potom je prilikom izvođenja lopte iz auta Gabe Vincent loše dodao za Jimmyja Butlera što je iskoristio Giannis Antetokounmpo koji se izborio za sudačko podbacivanje u kojem je i osvojio loptu za napad svog sastava. Odgovornost je preuzeo Jrue Holiday koji se sjurio pod obruč i pogodio za 120-119 1.9 sekundi prije zvuka sirene. U preostalom vremenu Heatu je preostao samo očajnički pokušaj trice sa sredine igrališta kojega Tyler Herro nije pogodio.

Veliki trojac Bucksa odigrao je izvrsnu utakmicu, Antetokounmpo je ubacio 28 poena uz 17 skokova, Holiday 25 uz 11 asistencija, a Middleton 26. Kod Heata je Herro ušavši s klupe ubacio 30, Vincent je dodao 21, no Butler nije imao svoju večer, postigao je tek šest koševa uz šut iz igre 2-14.

Ovom pobjedom Milwaukee je zadržao četvrto mjesto na Istoku sa 38-25, dok je Miami i dalje vodeći u konferenciji sa 41-22.

Rezultati susreta američke profesionalne košarkaške NBA lige igranih u srijedu:

Houston - Utah           127-132 (produžetak)
Phoenix - Portland       120-90
Philadelphia - New York  123-108
Denver - Oklahoma City   107-119
Milwaukee - Miami        120-119
New Orleans - Sacramento 125-95
Cleveland - Charlotte     98-119
Orlando - Indiana        114-122 (produžetak)

ŠIROKI KRENUO PORAZOM

Velić: Loše smo šutirali za tri poena

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. U očekivano t...

HKK MOSTAR

Ne lažu se, ali niti podcjenjuju

Doigravanje s Grudama već je lanjski snijeg, pred mladom ekipom HKK Mostar, nadolazećeg je vikend...

02 Lis 2024

ABA 2 LIGA

Široki krenuo porazom

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. Na gostovanju kod Pelistera u Bito...