NBA: Bogdanović ubacio 19, Nurkić nije nastupio

28 Pro 2021

Bojan Bogdanović postigao je 19 koševa za Utah Jazz u gostujućoj pobjedi 110-104 protiv San Antonio Spursa, dok je Ivica Zubac upisao po devet koševa i skokova za LA Clipperse u domaćem porazu od Brooklyn Netsa 108-124.

Košarkaši Utah Jazza upisali su četvrtu uzastopnu pobjedu, te 24. ove sezone i drže treće mjesto na Zapadu sa skorom 24-9.

Goste, koji su igrali bez ozlijeđenog Donovana Mitchella, do pobjede je predvodio Jordan Clarkson sa 23 koša, osam skokova i pet asistencija, dok je Bogdanović za 29 minuta postigao 19 koševa uz šut 7-16 iz igre, pri čemu je pogodio samo jednu tricu iz sedam pokušaja. Hrvatski košarkaš je dodao i tri skoka, dvije asistencije i četiri izgubljene lopte. Joe Ingles je ubacio 17, a Rudy Gobert 16 koševa uz 13 skokova.

Kod Spursa, koji su na skoru 14-19, najefikasniji su bili Derrick White sa 21 košem i osam asistencija, te Doug McDermott sa 17 koševa.

Vodeća momčad Istoka Brooklyn (23-9) je na gostovanju porazila Los Angeles Clipperse sa 124-108.

Kod Clippersa kojima je to bio 17. poraz uz 17 pobjeda, najefikasniji je bio Marcus Morris sa 24 koša, pet skokova i šest asistencija. Eric Bledsoe i Keon Johnson su dodali po 15 koševa, dok je Ivica Zubac za 22 minute ubacio devet koševa uz šut 4-9, te dodao devet skokova i asistenciju. Clippersi su i dalje bez najboljih igrača Paula Georgea i Kawhija Leonarda.

Košarkaši Portland Trail Blazersa poraženi su na svom parketu od Dallas Mavericksa sa 132:117.

Jusuf Nurkić je propustio sinoćnju utakmicu, a američki mediji su potvrdili da je to zbog Covid protokola. Nurkić nije bio u konkurenciji za meč jer je sa još sedam članova Portlanda u Covid portokolu. Oni će biti dio protokola sve do dva negativna testa na koronavirus u periodu od 24 sata.

ŠIROKI KRENUO PORAZOM

Velić: Loše smo šutirali za tri poena

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. U očekivano t...

HKK MOSTAR

Ne lažu se, ali niti podcjenjuju

Doigravanje s Grudama već je lanjski snijeg, pred mladom ekipom HKK Mostar, nadolazećeg je vikend...

02 Lis 2024

ABA 2 LIGA

Široki krenuo porazom

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. Na gostovanju kod Pelistera u Bito...