NBA: Boston izjednačio na 1-1 u finalu Istoka

20 Svi 2022

U drugom susretu finala doigravanja Istočne konferencije NBA lige košarkaši Boston Celticsa su na gostovanju pobijedili Miami Heat sa 127-102 i u seriji na četiri pobjede izjednačili na 1-1.

Serija sada seli u Boston gdje će se odigrati iduće dvije utakmice, prva u subotu, a druga dva dana kasnije.

Dva dana nakon poraza 107-118, Boston se predstavio u potpuno drugačijem svjetlu. U prvoj utakmici presudila je treća četvrtina koju je Miami dobio 39-14. U drugom susretu gosti nisu imali "crnih rupa".

Boston je već nakon prve četvrtine vodio sa 11 koševa razlike (35-24), a na poluvremenu je imao velikih +25 (70-45). U posljednjoj četvrtini gosti su imali i 32 koša prednosti (115-83), a Miami je do kraja tek malo ublažio poraz.

Jayson Tatum je bio prvi strijelac Bostona sa 27 koševa, dok je Jaylen Brown dodao 24 koša i osam skokova.

Kod domaćina najefikasniji su bili Jimmy Butler sa 29 koševa, dok su Victor Oladipo i Gabe Vincent dodali po 14 koševa. Hina

ŠIROKI KRENUO PORAZOM

Velić: Loše smo šutirali za tri poena

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. U očekivano t...

HKK MOSTAR

Ne lažu se, ali niti podcjenjuju

Doigravanje s Grudama već je lanjski snijeg, pred mladom ekipom HKK Mostar, nadolazećeg je vikend...

02 Lis 2024

ABA 2 LIGA

Široki krenuo porazom

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. Na gostovanju kod Pelistera u Bito...