NBA: Čitlučanin Ivica Zubac upisao treći "double-double" ove sezone

12 Stu 2021

Čitlučanin Ivica Zubac upisao je treći "double-double" ove sezone. U pobjedi LA Clippersa protiv Miami Heata 112-109, Zubac je za 29 minuta postigao 18 koševa uz 11 skokova.

Bila je to sedma pobjeda Clippersa ove sezone pri čemu šesta u nizu uz četiri poraza, dok je Miami na skoru 7-5.

Clippersi su očajno ušli u susret, tijekom prve četvrtine gubili su čak 19 razlike, a na kraju prve dionice bilo je 40-25 za goste. Domaćin je uzvratio u drugoj dionici koju je dobio sa 31-18, da bi treću dobili sa 10 razlike (30-20). U posljednjoj dionici Heat se približio na tri koš zaostatka (96-99), 40 sekundi prije kraja na koš zaostatka (107-108), a minus jedan je bilo i četiri sekunde prije završetka utakmice (109-110), no domaćine je u tim trenucima spašavao Reggie Jackson realiziravši posljednja četiri bacanja.

Paul George je predvodio Clipperse sa 27 koševa, Jackson je dodao 22 koša, a Eric Bledsoe 21 koš. Hrvatski centar je za 29 minuta postigao 18 koševa uz šut 7-10, te dodao 11 skokova, dvije blokade i asistenciju.

Kod Miamija Bam Adebayo postigao je 30 koševa uz 11 skokova, dok je Kyle Lowry zabio 25 koševa.

Rezultati susreta NBA lige:

LA Clippers - Miami    112 - 109
(Ivica Zubac je za Clipperse igrao 29 minuta postigavši 18 koševa uz 11 skokova)
Utah - Indiana         100 - 111
(Bojan Bogdanović je za 31 minutu igre Utah zabio osam koševa uz dva skoka)
Philadelphia - Toronto 109 - 115

ŠIROKI KRENUO PORAZOM

Velić: Loše smo šutirali za tri poena

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. U očekivano t...

HKK MOSTAR

Ne lažu se, ali niti podcjenjuju

Doigravanje s Grudama već je lanjski snijeg, pred mladom ekipom HKK Mostar, nadolazećeg je vikend...

02 Lis 2024

ABA 2 LIGA

Široki krenuo porazom

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. Na gostovanju kod Pelistera u Bito...