Dnevni.ba - PRELOADER

NBA: Clarksonu nagrada za najboljeg šestog igrača

25 Svi 2021


NBA: Clarksonu nagrada za najboljeg šestog igrača

Suigrač Mostarca Bojana Bogdanovića u Utah Jazzu Jordan Clarkson dobitnik je nagrade za najboljeg šestog igrača NBA lige za ovu sezonu.

Clarkson je u glasovanju za najboljeg igrača koji ulazi s klupe osvojio 407 glasova u izboru 100 sportskih novinara s pravom glasa, a njih 65 postavilo ga je na prvo mjesto. Drugi u ovom izboru bio je još jedan igrač Jazza Joe Ingles sa 272 boda, odnosno 34 prva mjesta, dok je treće mjesto zauzeo branič New York Knicksa Derrick Rose sa 77 bodova i jednim prvim mjestom.

Tijekom sezone Clarkson je odigrao 68 utakmica, od toga je u 67 ulazio s klupe, te je prosječno ubacivao 18.4 koševa, 4.0 skokova i 2.5 asistencija. Kao pričuva je u 67 utakmica ubacivao 18.3 poena po utakmici što je najbolji prosjek ubačaja za igrača s klupe u povijesti lige.

Zanimljivo, Clarkson je za osvajanje ove nagrade saznao tijekom intervjua za televizijsku postaju TNT kojega je davao zajedno s Inglesom. Hina

KOŠARKA


KOŠARKA

Mostarci ostali bez dvije velike 'stavke'

Košarkaši Mostara ispali su iz Prvenstva BiH, ali nisu izgubili samo status prvoligaša.  Borili ...

4 h 44 min

KK JAHORINA - HKK ZRINJSKI, 19.00

Kad sezona stane u zadnje kolo…

Odavno je zaboravljen onaj teški poraz (-40) u debiju na najvišem rangu protiv Radn...

19 Tra 2025

ABA 2 LIGA

Studenti na pragu povratka u ABA ligu

Dok nas u domaćem prvenstvu u zadnjem kolu očekuje prava ludnica u borbi za ostanak, u kojoj će s...

18 Tra 2025