NBA: Fantastičan nastup Nurkića u porazu od Sacramenta

25 Stu 2021

Bh. reprezentativni centar Jusuf Nurkić je u porazu Portlanda od Sacramenta rezultatom 125:121 meč završio sa fenomenalnim učinkom od 28 poena, 17 skokova i pet asistencija. Za Nurkića je ovo bila jedna od najboljih utakmica u karijeri, a koliko je dominirao pokazuju i statistike iz prvog poluvremena koje je okončao sa 19 poena i 14 skokova.

Bojan Bogdanović je sa 19 koševa bio drugi strijelac Utah Jazza u pobjedi 110-104 na gostovanju kod Ohlahoma City Thundera. Najbolji hrvatski košarkaš je za 30 i pol minuta iz igre gađao 6/12, a za tricu 2/7 te 12 od svojih 19 koševa postigao u trećoj četvrtini. Imao je i pet skokova te jednu asistenciju i ukradenu loptu. Jordan Clarkson je sa 20 poena bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi, a Rudy Gobert je spojio 15 koševa, 17 skokova i pet blokada. Kod Thundera je najbolji bio Luguentz Dort sa 27 poena.

Cleveland - Phoenix          115-120
Indiana - LA Lakers          116-124 (produžetak)
Orlando - Charlotte           99-106

ŠIROKI KRENUO PORAZOM

Velić: Loše smo šutirali za tri poena

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. U očekivano t...

HKK MOSTAR

Ne lažu se, ali niti podcjenjuju

Doigravanje s Grudama već je lanjski snijeg, pred mladom ekipom HKK Mostar, nadolazećeg je vikend...

02 Lis 2024

ABA 2 LIGA

Široki krenuo porazom

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. Na gostovanju kod Pelistera u Bito...