NBA: Izvrsna partija Nurkića, Zubac ubacio 6 poena uz 9 skokova

16 Sij 2022

Treću pobjedu u posljednje četiri utakmice pomalo iznenađujuće je na gostovanju kod Washingtona upisao Portland i to rezultatom 110:115.

Fenomenalan u ekipi Portlanda bio je bh. košarkaš Jusuf Nurkić koji je ostvario double-double učinak od 23 poena, 14 skokova i dvije asistencije.

Efikasniji od njega u ekipi Portlanda bio je samo Simons s 31 poenom i 11 asistencija. Kod domaćih je Dinwiddie ubacio 27 poena uz jedan skok i sedam asistencija.

Loš niz košarkaša Los Angeles Clippersa nastavio se i u San Antoniju gdje su ih domaći Spursi svladali sa 101-94, a hrvatski centar u redovima Clippersa Ivica Zubac je za 20:48 minuta provedenih na parketu postigao šest poena uz devet skokova, dvije asistencije i jednu osvojenu loptu.

Clipperse je poraza koštala loša završnica, u posljednjih 4:18 minuta nisu postigli niti jedan poen pa su Spursi zaključili utakmicu serijom 8-0 i zaostatak 93-94 pretvorili u pobjedu 101-94.

Svestrani Dejounte Murray predvodio je Spurse sa 18 koševa, devet asistencija i sedam skokova, Keldon Johnson je dodao 17, dok su Amir Coffey sa 20 i Marcus Morris sa 15 ubačaja bili najefikasniji kod Clippersa.

Pregled rezultata utakmica sjevernoameričke košarkaške NBA lige koje su odigrane u subotu;

Velić: Loše smo šutirali za tri poena

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. U očekivano t...

HKK MOSTAR

Ne lažu se, ali niti podcjenjuju

Doigravanje s Grudama već je lanjski snijeg, pred mladom ekipom HKK Mostar, nadolazećeg je vikend...

02 Lis 2024

ABA 2 LIGA

Široki krenuo porazom

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. Na gostovanju kod Pelistera u Bito...