NBA: Lakersi na pragu ispadanja, Nuggetsi poveli s 3-2 protiv Portlanda

02 Lip 2021

Brooklyn Netsi druga su  momčad na Istoku koja je prošla u drugi krug doigravanja, što im nije uspjelo sedam godina, dok su prvaci LA Lakersi poraženi u Phoenixu i na pragu su ispadanja.

Sunsi su s uvjerljvih 115-85 nadigrali Lakerse i u seriji na četiri pobjede poveli s 3-2.Devin Booker je s 30 poena bio prvo ime kod Phoenixa, pričuva Cameron Payne dodao je 16 koševa u utakmici u kojoj su Sunsi vodili i s 36 poena.

LeBron James je zabio 24 koša za Lakerse, koji su igrali bez ozlijeđenoga Anthonya Davisa, te će morati dobiti dvije sljedeće utakmice ukoliko ne žele ispasti.

Netsi su s 123-109 kod kuće dobili Boston i s 4-1 prošli u drugi krug, gdje će igrati s Milwaukejem. James Harden je ubilježio 34 poena, te po 10 asista i skokova i bio je ključno ime u zadnjoj četvrtini u kojoj su se Netsi odvojili. Harden je imao veliku pomoć od Kyriea Irvinga (25)  i Kevina Duranta (24), a momčad Brooklyna je imala šut od čak 51 posto, dok su trice gađali 15-32.

Jayson Tatum, koji je zabio ukupno 90 koševa u dvije utakmice u Bostonu, predvodio je Celticse s 32 poena, no Kelte nije išla trica na – pogodili su samo 11 od 40 pokušaja.

Denver Nuggetsi su poveli s 3-2 protiv Portlanda nakon sjajne utakmice koju su tek u drugom produžetku s 147-140 dobili Nuggetsi. Nikola Jokić je imao 38 poena, 11 skokova i 8 asista, Monte Morris je bio odličan s 28 poenas, dok je Michael Porter Jr. imao 26.

Svi oni su se borili protiv Damiana Lillarda, čovjeka koji je sinoć s 12 trica oborio NBA rekord za playoff. Lillard je utakmicu završio s 55 koševa i 10 asista, a upravo su njegovi koševi slali utakmicu u produžetke. Bh. centar Jusuf Nurkić je za 24 minute na parketu imao učinak od 13 poena i 11 skokova.

ŠIROKI KRENUO PORAZOM

Velić: Loše smo šutirali za tri poena

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. U očekivano t...

HKK MOSTAR

Ne lažu se, ali niti podcjenjuju

Doigravanje s Grudama već je lanjski snijeg, pred mladom ekipom HKK Mostar, nadolazećeg je vikend...

02 Lis 2024

ABA 2 LIGA

Široki krenuo porazom

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. Na gostovanju kod Pelistera u Bito...