NBA: Lakersi se zahuktali, Denver slavio u Portlandu, novi double - double Nurkića

28 Svi 2021

Milwaukee Bucksi su uvjerljivom pobjedom 113-84 u Miamiju protiv domaćeg Heata došli na jednu pobjedu od plasmana u drugi krug NBA doigravanja, aktualni prvaci LA Lakersi su kao domaćini svladali Phoenix Sunse sa 109-95, a Denver je sa 120-115 bio bolji od Trail Blazersa u Portlandu.

Veliku pobjedu (120-115) ostvarili su Denver Nuggetsi u Portlandu i ponovno preuzeli prednost domaćeg terena. Centar gostiju Nikola Jokić bio je centralna figura večeri s 36 koševa, 11 skokova i pet asistencija, ali u prijelomnim trenucima neizvjesne završnice briljirao je Austin Rivers koji je pogodio četiri trice (5/10) u završnih šest minuta te 16 od svog 21 poena ubacio u zadnjoj četvrtini.

Michael Porter Jr. je dodao 15 koševa, Aaron Gordon je ubacio 13, a Facundo Campazzo 11 za Nuggetse koji su pogodili 20 od 38 pokušaja za tricu.

Portland je nakon vodstva u prvoj četvrtini, ostatak dvoboja proveo loveći prednost gostiju. U zadnjoj četvrtini su Trail Blazersi uspjeli doći do izjednačenja, ali nisu mogli prelomili dvoboj na svoju stranu, ponajviše zahvaljujući lošem vanjskom šutu (14/45 za tricu).

Damian Lillard je ubacio 37 poena, ali je za tricu gađao 5/16.C. J. McCollum je imao 22 koša i devet skokova, a Nate Powell je postigao 18 koševa. U zadnjoj četvrtini se 'probudio' Carmelo Anthony i došao do 17 poena. Jusuf Nurkić je imao 13 koševa i 13 skokova, ali su Trail Blazersi ostali bez njega pet minuta prije kraja utakmice zbog šeste osobne pogreške.

Portland će u noći sa subote na nedjelju na domaćem terenu pokušati izjednačiti na 2-2.

ŠIROKI KRENUO PORAZOM

Velić: Loše smo šutirali za tri poena

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. U očekivano t...

HKK MOSTAR

Ne lažu se, ali niti podcjenjuju

Doigravanje s Grudama već je lanjski snijeg, pred mladom ekipom HKK Mostar, nadolazećeg je vikend...

02 Lis 2024

ABA 2 LIGA

Široki krenuo porazom

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. Na gostovanju kod Pelistera u Bito...