NBA: Miami dobio derbi Istoka, 52 poena Moranta

01 Ožu 2022

U derbiju Istoka NBA lige, susretu dvije najbolje momčadi te konferencije, košarkaši Miami Heata svladali su Chicago 112-99 na domaćem parketu.

Miami je time upisao četvrtu pobjedu u nizu, ali je i pobjegao Chicagu na dvije pobjede prednosti. U prvom dijelu susreta domaći sastav je stvorio prednost od devet poena, ali je sve zaključio sjajnom trećom četvrtinom koju je dobio 36-21.

Gabe Vincent je za Miami ubacio 20 poena, kao i Tyler Herro s klupe, s tim da je Herro dodao i šest skokova te pet asistencija. Adebayo i Butler su ubacili po 15, a Adebayo je tome dodao sedam skokova, pet dodavanja i dvije blokade. Kod Chicaga je najbolji bio Zach LaVine s 22 poena.

Novu sjajnu utakmicu odradio je Ja Morant, najveća zvijezda Memphisa. Njegova je momčad na domaćem parketu svladala San Antonio 118-105, a Morant je ubacio rekordan broj koševa u karijeri - 52. Bila je to prava simultanka jednog od najboljih košarkaša današnjice koji je već u prvom poluvremenu ubacio 29 poena.

Imao je sjajan šut iz igre (22-30). Opalio je i pogodio sva četiri šuta za tri poena, imao je sedam skokova, zakucavao je preko gostujuće obrane… Na drugoj strani čak su šestorica Spursa ubacila dvoznamenkasti broj poena, no u obrani nisu imali odgovor na Moranta koji je Memphis doveo blizu Golden Statea i drugog mjesta na Zapadu. Te dvije momčadi imaju isti broj pobjeda, ali Memphis je trenutačno na dva poraza više. Hina

Velić: Loše smo šutirali za tri poena

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. U očekivano t...

HKK MOSTAR

Ne lažu se, ali niti podcjenjuju

Doigravanje s Grudama već je lanjski snijeg, pred mladom ekipom HKK Mostar, nadolazećeg je vikend...

02 Lis 2024

ABA 2 LIGA

Široki krenuo porazom

Košarkaši Širokog poraženi su na startu kampanje u ABA 2 ligi. Na gostovanju kod Pelistera u Bito...